Már egy ideje bőven tervben állt a PlayStation oldaláról, hogy a négy éve futó Xbox Game Pass szemben indítsanak egy ellenszolgáltatást, ami felveheti a versenyt a Microsoft előfizetéses modelljével. Az ismert újságíró, Jason Schreier szerint erre hamarabb sor kerülhet mint gondolnánk. A Bloomberg cikke alapján a Sony jövő év tavaszán tervezi elrajtoltatni a Spartacus kódnéven futó szolgáltatást. A modell maga hasonló lesz az Xbox megoldásához, annyi különbséggel, hogy egy három lépcsős rendszert terveznek, három különböző árral.
Értelemszerűen az első tier lesz a legolcsóbb, ez gyakorlatilag a mostani PlayStation Plus-nak lesz megfeleltethető. A második csomag tartalmazni fogja a Plus-t, valamint egy katalógust PlayStation 4 és PlayStation 5 játékokból. A harmadik szekció lesz a legdrágább, viszont ez az előbbiek mellett tartalmazni fog az előző generációkból, azaz PlayStation 1-től kezdve egy játéklistát, ahol a játékok streamelve játszhatjuk a PlayStation Now szolgáltatáshoz hasonlóan.
Ez a lépés a PlayStationtől egészen biztosan át fogja formálni az előfizetéses piacot.
golem
4 éve, 1 hónapja és 1 heteVárható volt, hogy nem hagyják szó nélkül. 🙂
vape
4 éve, 1 hónapja és 1 heteYESSSSSS!!!! 🙂
fighterlaci
4 éve, 1 hónapja és 1 heteNem kapkodták el, de kíváncsi leszek, milyen lesz a felhozatal.
soami
4 éve, 1 hónapja és 1 heteArra én is, de igazából szerintem annyi lesz, hogy a ps plust meg a ps nowot összeolvasztják, és kibővítik néhány plussz címmel pl ps1es, meg néhány indie ps5ös játékkal, de ne legyen igazam
mobydick
4 éve, 1 hónapja és 1 heteNa erre sokan kíváncsiak lesznek.
neo1989
4 éve, 1 hónapja és 1 heteImádom a piaci versenyt. Biztos kipróbálom.