Ha eltekintünk a futószalagon érkező NFS, AC és CoD epizódok éves hullámokban ránk törő folytatásaitól, egy-egy mestermű két epizódja közötti várakozás sokszor kínzóan hosszú lehet. Ezen időszakot könnyebbé – vagy épp pont nehezebbé – téve, sokszor igen profin kivitelezett rajongói kisfilmekbe akadhatunk a Neten. Ezek közül szednék össze párat Nektek, kis hátteret is szolgáltatva az alapjául szolgáló univerzumnak.

Eme írásom személyes kedvencem, a Half Life sorozatot veszi górcső alá.

1998-ban jelent meg, az akkoriban még teljesen ismeretlen csapatként nyilvántartott Valve fejlesztésében, és az azóta már csődbe ment Sierra Studios kiadásában a Half Life nevű FPS. Hősünk Gordon Freeman, aki tudósként egy balul elsült teleportációs kísérlet során a világunkra szabadított szörnyektől hemzsegő kutató bázisból szeretne kiszabadulni, lehetőleg épségben. 16 éves játék révén sokaknak ismeretlenül csenghet a név, viszont a rajongóknak hála felújított grafikával újrajátszható de már Black Mesa néven. Lac jóvoltából itt a Game Channelen is megjelent egy remekbeszabott bemutató, amit vétek lenne kihagynotok.
Erre Tessék: Black Mesa cikk a GC-n

Gordon kultikus fegyverévé avanzsálódott feszítővas sorsát mutatja be ez a rajongói kisfilm, ami nem szűkölködik tisztességesen kivitelezett effektekben sem.

Raise the Bar: http://www.youtube.com/watch?v=YiKcWZHeMG4

Az alapjátékot követően még megjelent az Opposing Force 1999-ben, majd a a Blue Shift 2001-ben nevű kiegészítők, amelyek egy Katona és a Barney nevű biztonsági őr történetét helyezik párhuzamba Freeman hősünk sztorijával. Érdekesség talán, hogy a Gearbox fejlesztette a mindkét kiegészítőt, láthatjuk tehát, hogy jó helyről tanultak a srácok. 🙂

Az Enter the Freeman alkotásban feltűnik Barney is, néhány tudós társaságában.

Enter the Freeman: http://www.youtube.com/watch?v=NvgEx1g9dW4

A kiegészítőket követve megjelent a várva várt folytatás 2004-ben, Half Life 2 néven. Ahol sokkal nagyobb szabadságot, egy forradalmat, Gravity Gunt, egy nagy robotot, kutya öntudattal és Alyx-et, egy iszonyat dögös bigét kapunk magunk mellé kalandjaink során.

Ő itt Alyx. Szívesen… 🙂

Ezt követte két kiegészítő az Episode One and Episode Two néven, sajnos a beígért Episode Three ki tudja meddig várat még magára, már ha egyáltalán megjelenik. A Lost Coast nevű modot is érdemes megemlíteni, ahol a Source engine HDR képességeit tárta elénk a Valve.

Ebbe a környezetbe helyezett rajongói kisfilm neve Beyound Black Mesa.

Talán ez a film sikerült a legjobban, talán azért, mert itt nem Freeman, vagy Alyx a főszereplők, csak a HL univerzumban játszódik, mintegy mellékszál.

Beyound Black Mesa: http://www.youtube.com/watch?v=OOrH5tfWorg

Szándékosan nem tértem ki a mellékágakra, úgymint Portal, Team Fortress, Cs. Talán majd egy másik írásban, ha lesz rá igény.

Nektek melyik kisfilm jött be a legjobban? Ha nincs a listán, várom kommentben.

Jó szórakozást!