Történt ugyanis, hogy a rendőrség egy rutinellenőrzés során két olyan férfit fogott el, akik éppen az eseményre tartottak, méghozzá autójukban két fegyverrel, amelyekhez annyi lőszert vittek magukkal, amennyi egy elefánt leterítéséhez is elegendő lett volna.
Hogy a 27 éves James Austin Stumbo és a 18 éves Kevin Norton pontosan mire is készült, azt a rendőrség nem hozta nyilvánosságra, ellenben az eseményen résztvevő rajongók komoly aggodalmukat fejezték ki a fórumokon azzal kapcsolatban, hogy a két férfi lövöldözni akart a bajnokságon.
A Pokemon International Company közleménye is nagy veszélyt sejtet, ebben ugyanis a szervezők azt írják, hogy a rendőrség gyors fellépésének köszönhetően idő előtt meg lehetett akadályozni, hogy baj történjen.