Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Tegnap hivatalosan is elrajtolt az NVIDIA középkategóriás újdonsága, a vállalat bejelentése után pedig megérkeztek a partnerek is, melyek között mindig kiemelt szerepet foglalt el az ASUS, az ő újdonságukról pedig már korábban kiderült, hogy elsőként a Strix szériát bővíti majd. Ez így is lett, hiszen nem sokkal az NVIDIA bejelentése után bemutatkozott az ASUS Strix GTX 960, mely a családhoz hű kialakítást és igencsak felpörgetett órajeleket tud felmutatni. A 2GB GDDR5 memória maradt, ám sebessége 200MHz-et nőtt, így 7200MHz lett.
Az órajelek kapcsán 1291MHz-es alap és 1317MHz-es boost értékeket adott meg a gyártó, ami igencsak impozáns. Ezek a számok a referenciamodellhez képest nagyjából 6-7 százalékkal nagyobb teljesítményt jelentenek 3DMark 11-ben, valamint 12 százalékos javulást az Assassin’s Creed Unity és a Battlefield 4 játékok esetében. A megfelelő hűtésről ezúttal is a gyártó DirectCU II névre hallgató megoldása gondoskodik, mely alacsony terhelés alatt akár teljesen hangtalan működésre is képes. A kártya néhány helyen már hazánkban is megvásárolható, méghozzá 75 000 Ft környékén.
kpal
10 éve, 12 hónapja és 6 órájaJó kari ,de drága ahhoz képest hogy csak 128bits .
bvektor
10 éve, 12 hónapja és 2 órájaElég jó kártya, bár a teljesítmény/ár aránya elég érdekes. Benchmarkokban és papíron nem éri meg annyira az árát, de valós teljesítményben annyira nem jó. Az egyik kedves iPonos vásárlót idézve: „Aki Full HD-ban akar játszani annak tökéletes választás a benchmark huszároknak nem az”
totyak
10 éve, 12 hónapja és 1 órájaTúl lett érazva szerintem. Mindenesetre én a 660Ti-t (köszi GC 😄) nem cserélném le rá. Alig erősebb.