A kiadott sajtóközleményben a Ubisoft bocsánatot kér, mivel olyan ambiciózus elvárásaik vannak a Watch Dogs-al kapcsolatosan melyeket sajnos nem tudtak időben teljesíteni ezért ahelyett, hogy félkész terméket adnának ki, így inkább eltolták a játék megjelenését.
Az eddigi novemberi megjelenés helyett immáron 2014 tavaszán fog megérkezni hozzánk a játék.
A Ubisoft-nak megbocsátható az ilyen, hiszen tőlük még sosem kaptunk rossz minőségű játékot, így ez a késleltetés csak jót tesz majd a Watch Dogs-nak, de azért mégis felmerül a kérdés bennünk, hogy miért csak most közölték ezt? Nem látták előre, hogy nem tudják befejezni?
A Watch Dogs késése mellett a Ubisoft bejelentette, hogy a nyílt világú versenyjátékuk, a The Crew is késik.
Eredeti tervek szerint még 2014 első negyedévében kellett volna megjelenni a játéknak, ám a késedelem miatt majd csak később, tehát március 31-e után fog a boltok polcaira kerülni a játék.