Mint megtudtuk, a Blizzard a PvE mókához hasonlóan a PvP-t is hat fázisban szeretné elérhetővé tenni a játékosok számára, ezáltal bár az első lépcsőfokon is lehet majd PvP-zni Azeroth-ban, azonban ezért semmiféle jutalom nem jár, és az eredményeket sem rögzíti a rendszer.
A második fázisban azonban megjelennek már a PvP rank jutalmak, és bevezetik a Honor-rendszert, hogy a harmadik szakaszban már elérhessük az Alterac Valley-t és a Warsong Gulch-ot, míg a negyedikben az Arathi Basint.
Hogy az ötödik fázisban mi lesz, az egyelőre nem derült még ki, de a hatodik lépcsőfokon megjelennek majd végre a Silithus és az Eastern Plaguelands PvP küldetések is, tehát akadnak megkötések, de érdemes lesz türelmesen várni az érkező frissítéseket.