Aki volt kint a tavaszi PlayIT Game Channel standján, a PC mellett ezekkel a hardverekkel találkozhatott, hiszen élesben is kipróbálható volt a 16.8 millió színben tündöklő szett. Három teszten át fogjuk a családot bemutatni, először a BlackWidow Ultimate Chroma billentyűzetet dobjuk kínpadra.

Megszokhattuk hogy a Razer nemcsak minőségben kínál kiválót hanem a felhasználói élményt is maximálisan szem előtt tartva alkotja meg hardvereit. Esetünkben ez a fajta élmény talán inkább már egyedinek nevezhető, nem sok billentyűzet kínál ugyanis hullámzó, lüktető háttérvilágítást. A legfőképpen gamer hardvereiről ismert gyártó BlackWidow szériájának az Ultimate Chroma a második generációs kiadása, amely egy évvel az előd megjelenése után került piacra.

A mechanikai elven működő gombok kialakításánál figyelembe vették az erős igénybevételt, ami egy gamer billentyűzetnél ugyebár alap. A Razer ígérete szerint 60 milliószor is rácsaphatunk egy-egy billentyűre, ami – valljuk be őszintén – nagyjából életfogytig tartósságot jelent. Ezt a számot én sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, azonban tény hogy a nálunk lévő példány bal Shift gombja igen nehezen reagált időnként, amiről először azt gondoltam, egyedi eset, azonban a net tele van ugyanezzel a problémával.

Nyilván nem általános a dolog, viszont érdemes róla említést tenni, mert könnyen orvosolható a probléma. Tehát a bal Shift (és még néhány) billentyű alatt nem csak egy mikrokapcsoló van, hanem egy fém tartókar is, ami két műanyag elembe van bepattintva. Ezekből bizonyos esetekben kicsúszhat a fém, amit vissza kell pattintani. Egyszerűen le kell venni a billentyűt, helyrepattintani alatta a fémet és a probléma megoldva. Valószínűleg a gyártásnál nem pattan rendesen a helyére a gomb – bizonyos esetekben.

A gombok matt felületet kaptak és csúszásgátló felülettel látta el a gyártó, aminek a hasznosságát nem hinném hogy ecsetelni kéne egy vérbeli gamer számára, hisz többek között a nyári melegben küzdés egyik velejárója az izzadás, ami komoly multiplayer csatákat tud eldönteni. A gombok nagyon érzékenyek, 4.5mm-es nyomásútjukkal igazi játékos kezeknek valók, hiszen alig kell megnyomni, máris reagál mindegyik. Kopás egyáltalán nem érzékelhető még több hónapos aktív használat után sem, megfelelő védelemmel látta el a Razer.

A normál billentyűk valamint a a médiavezérlő gombok mellett a fényerő- és hangerőállítás, a (játék)típus-beállító gyorsbillentyű és makrogombok is helyet kaptak a klaviatúrán. A laptopokon szokásos FN billentyű segítségével aktiválhatók a felső F-gombokon található funkciók, a programozható makrogombok a keyboard bal oldalán találhatók.

A gyártó kiváló Razer Synapse szoftvere sajnos még mindig csak Windows és Mac rendszerre érhető el, Linuxon nem tudjuk finomhangolni a billentyűzetünket. Pedig mint játékplatform, egyre erősebb a rendszer jelenléte, főleg a Steam támogatásának köszönhetően nő rohamosan a Linux játék-ellátottsága. Előbb-utóbb reagálnia kell a Razer-nek erre. Természetesen működnek a gombok, világít is, de a rengeteg beállítási lehetőségtől elesik, aki nem Windows, vagy Mac felhasználó.

Pedig a Synapse kellő mennyiségű állítási lehetőséget kínál, amit online felhőben el is ment, ezért ha más gépre költözünk, a Razer fiókunkba belépve a megszokott beállításainkat találjuk. A 16.8 millió árnyalatban világítani képes ledek ötféle különböző effekttel képesek életet lehelni a gombok alá.
A Static a szokásos, folyamatosan egy színnel világít a BlackWidow, a Reactive esetében minden ütésre felvillan a gomb, a Breathing két szín között váltogatja a világítást, a Spectrum Cycling több színnel teszi ugyanezt, a Wave pedig nevéhez hűen hullámzó effekttel kápráztatja el a játékost. Nemrégiben került be a Ripple, amely egy hullámfodrozódás effektet produkál, ha lenyomunk egy gombot, onnan kiindulva mintha egy hullám söpörne végig a teljes klaviatúrán.

A különböző játékokban használt billentyűzet kombinációkhoz külön profilokat tudunk rendelni, aszerint hogy melyik gombokat használjuk az adott játékban, ezzel tudjuk megtenni hogy csak azok a gombok világítsanak a billentyűzeten, amit valóban használunk, a többiek pedig szépen, feketén pihennek. Nagyon nagy segítség tud lenni.

A Razer több játékhoz előre is beprogramozott ilyen világítást, a Dota, a LOL, CS: Global Offenzive és a Starcraft II kapott külön speciális világítást, de játéktípusokra lebontva még vannak plusz lehetőségeink, FPS, RTS, MOBA ésatöbbi mind megtalálható. Természetesen mi magunk is tudunk saját beállítást csinálni a Custom lehetőséggel, majd azt el is tudjuk menteni a felhőben.
A BlackWidow oldalán található egy fülhallgató kimenet, egy mikrofon bemenet és egy USB port is, ezekhez természetesen a hátulján megfelelő bemenet is társul azaz ha a keyboardban található csatlakozókat szeretnénk használni, akkor a gépből bele is kell vezetni azt. Ha ezeket nem kívánjuk igénybe venni, akkor elég neki egy USB kimenet a gép hátulján. A csatlakozók egyébként aranyozottak, mind az USB mind pedig a jack dugók.

A fonott szálas USB vezeték nagyon vastag, erős anyagból készült, nem csak a maximális igénybevétel miatt, hanem a zavaró jelek teljes kiszűrése végett is. A klaviatúra a maga 475mm X 171mm méretével az átlagos gamer billentyűzet méretnek felel meg, abszolút jól elfér mellette minden még, bár ha az egeret dugjuk be a jobb oldali USB portba, hamar fel tud gyűlni a kábelrengeteg.

Összességében egy várhatóan hosszú életú, kiváló minőségű és egyedi, igazi vérbeli hardver eszközt kap az aki megvásárolja a BlackWidow Ultimate Chroma-t. Az egyedüli visszatartó erő az ár lehet, a különböző beszerzési csatornákon jelenleg 55.000 – 72.000 Ft közötti áron szerezhető be.