Konkrétan az O A.D. egy ingyenes és open source stratégiai játék. Igazból még csak alpha, de már régóta tölthető a hivatalos oldalról Linux, Windows és OS X alá, illetve bárki szabadon kontárkodhat a játék fájljaiban, amiket szintén le lehet külön tölteni.

A játékmenet úgy írható gyorsan le, hogy egy kis Age of Empires után ez elé ülve azonnal képes lesz a játékos boldogulni, csupán apróságokban tér el, de amúgy ugyanaz a fejlődés és a harc menete.
A legutolsó verzió bemutatóvideója:

Nézd nagyban ezt a videót!

A legérdekesebb eltérés szerintem az, hogy a katonák is befoghatok kitermelésre és építésre, amíg AOE-ben csak a parasztok dolgoztak, így azért némileg módosít a játékos bevett stratégiáján. 🙂 Grafikailag nem egy csoda, de 3D-s és bőven hozza a megfelelő szintet.

A telepítő jelenleg 600mb-et nyom, viszont még hiányzik például a kampány és több dolog is félkész. Jelenleg egyszerű Single player mód érhető el, megfelelő mennyiségű 2, 3 és 4 fős pályákkal, többféle AI ellen, valamit Multiplayert is tartalmaz a játék, szóval azért már el lehet vele szórakozni.
Hivatalos oldal: http://play0ad.com/