Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
A PlayStation 4 november 15-ei amerikai bemutatkozásakor a Sony nem felejtette el megemlíteni, hogy Gaikai névre keresztelt felhő alapú szolgáltatásuk valamikor 2014 folyamán érkezik meg az Egyesült Államokba, európai és kanadai indulásról azonban ezidáig nem hallhattunk. A Eurogamer most egy megbízható (?) forrásra hivatkozva azt állítja, hogy a Gaikai 2014 harmadik negyedévében indulhat útjára Észak Amerikában, majd nem sokkal később, 2015 folyamán Európában. Az állítólagos forrás azt is elárulta, hogy a rendszer béta tesztje 2014 elején veszi kezdetét, ez a megállapítás pedig egybevág Andrew House korábbi nyilatkozatával, aki szintén 2014 elejére tette a rendszer tesztelésének időpontját.
A Sony 2012 júliusában vásárolta fel a Gaikait, mint kiderült, a japán cég nagy fantáziát lát a felhő alapú szolgáltatásban, így szeretnék ugyanis orvosolni a visszafele kompatibilitás problémáját, azaz a régebbi játékok futtatását a PlayStation 4-en.
lolz
12 éve, 1 hónapja és 2 heteSzerintem teljesen hihető.Egyébként nagyon hasznos dolog lenne.
totyak
12 éve, 1 hónapja és 2 heteEz a rendszer tökéletes lenne a pc-s játékosoknak ps3 játékok streamelésére is. Lenne rá kereslet szerintem.
danyee
12 éve, 1 hónapja és 2 heteReális. Szerintem hihető.
fantis6
11 éve, 11 hónapja és 3 heteszerintem is nagy lehetőség van a felhő alapú szolgáltatások mögött