Sokat gondolkodtam ;hogyan kezdjem a blogom és végül 2006al kezdem. A 2006os foci vb előtt járunk.. A Blikk nevezetű újsághoz adtak egy Foci VB-s kiegészítőt. Ezt a barátaimmal sokat lapozgattuk(hozzá teszem eddig nem is érdekelt a foci).Mindenki brazil szurkoló volt(mert címvédőként indultak a tornán). Én viszont kinéztem magamnak az olasz válogatottat . Az első akadályt sikerrel vették;majd egy zakónak nevezhető X az USA-val;csehek ellen könnyed 2-0;Ausztráliával nyögvenyelős 1-0;Ukrajna sima 3-0; németek ellen 2-0(Del Piero pár percet játszott és betalált) majd a döntőben a franciákat múlták felül . (ezeket csak azoknak akik nem tudnák.) A torna során a kedvenc játékosom Buffon lett(valószínű mert én a kapuban szerettem lenni;nem azért mert a legrosszabb játékos voltam)
Ebből már következett ;hogy a JUVENTUS lett a favorit számomra. Sajnos úgy kezdtem meg a szurkolói karrierem;hogy a kedvenc csapatom Seria b-ben volt; de az útja sikeres volt és most újra Olaszország legjobb klubja és a közeljövőben remélhetőleg Európa legjobbja is lesz.
A keret bemutatása és néhány kulcsember bemutatása:
Ez a csapat nagyon összekovácsolódott Antonio Conte kezei alatt. Conte előtt szenvedett a csapat csak a bajnokság 7 helyét sikerült megkaparintania;de a mesternek sikerült egy ütőképes csapatot összeraknia ami veretlenül nyerte meg hazája bajnokságát . Majd a következő évben sikerült a címvédés és a BL-ben is jól helytálltak .A kupa győzelem idén sem sikerült ;de majd a következő szezonban talán.
Kulcsjátékosok:-Buffon: Már 35 esztendős ;de még mindig képes hozni a tőle elvárható csúcsformát. Valaki az egyik nyilatkozatában azt mondta 40 éves koráig tudja ezt a szintet tartani(ezzel én is egyet értek).Nem hiába lett ő az én kedvenc játékosom. A JUVE sem bánta meg az érte kifizetett vagyont
– Chiellini:Véleményem szerint a világ legjobb védője. Rajta szinte lehetetlen átmenni. Olyan mint egy fal.Emlékszem az egyik laptopot vele és CR7el reklámozták;még emlékszem a szlogenre ami így szólt: Olyan gyors mint C.Ronaldo és olyan masszív mint Chiellini. Nem hiába.
Vidal: Ő az én és még sok ember véleménye szerint a világ legjobb játékosa. Az a aranylabdát legalább egyszer megfogja kapni. A csapat legértékesebb játékosa. Anno a Bayern München elől sikerült elvadászni.
– Marchisio: Saját nevelés. Egész Európában keresett játékos. Ő egy olyan játékos akitől semmi pénzért nem válna meg a csapatvezetése(mondjuk ez elég sok játékosra igaz. A szurkolók között a legkedveltebb játékos. A válogatottban is alap ember.
-Tevez:Még most nyáron érkezett ;sokat nem tudok róla sokat mondani. Remélhetőleg beváltja a hozzá fűzött reményket. Személy szerint benne látom a legtöbb fantáziát a csatársorban Matri mellett.
A játékosok és az edző mellett ki kell emelni az igazolásért felelős embert Giuseppe Marotta-t; aki fillérekért vesz sztárokat PL: Llorrente+Tevez+Vidal+Pirlo+Pogba=0+9+12,5+0+0=21,5 millió euró.
Köszönöm;hogy elolvastad. Grazie Mille
angryknight
12 éve, 5 hónapja és 2 heteJó blog
italianman
12 éve, 5 hónapja és 2 heteKöszönöm.
marco
12 éve, 5 hónapja és 2 heteFocihoz hozzá sem szagolok, nagyon nem az én világom, utoljára szakközépben rúgtam a bőrt.🙂 Játszani szerettem, nézni sosem, mert nem kötött le.
lolz
12 éve, 5 hónapja és 2 heteEzzel én is pont így vagyok😄
neurotic
12 éve, 5 hónapja és 2 heteDettó
csirkee
12 éve, 5 hónapja és 2 heteÉn imádom a focit, főleg nézni, marcoval és a többiekkel ellentétben. Unokatesóm juve fan és a stadionjukig el is jutottam egyszer, Torinóba 🙂 Bár hozzá teszem én Barcelona fan vagyok, és régi nagy álmom eljutni egyszer Barcelonába a Nou Camp-ba 🙂 meglássuk mikor jön össze! Én majd arról írok Nektek egy blogot 🙂
Jó blog lett, ment a kesztyű 🙂
totyak
12 éve, 5 hónapja és 2 heteÚgy tűnik ez ma a csajok napja, mert én szintén mellőzöm a focit. Középsuliban még játszottam, egyetemen meg ellustultam. EB-t VB-t, meg ezek selejtezőit természetesen megnézem, mert mindig reménykedem a mieinkben.