Az első réteg a kék lézeres olvasó felületeként kerül fel, majd alatta helyezkedik el két további, hagyományos, vörös lézer által olvasható felület. A Blu-ray hordozó felületnek speciálisnak kell lennie, hiszen a kék lézernyalábot visszatükrözi, míg a vörös lézernyalábokat átengedi mindkét irányban, ezzel olvashatóvá válik mindkét lejátszó típuson a lemez, egy szimpla rétegű Blu-ray korong és egy kétrétegű DVD tárhelyével látja el használóit.
Az előző generációs DVD technológia 650nm-es fókuszú lézert használ, míg a Sony formátuma az ennél lényegesen kisebb, 405nm-es tartományt veszi igénybe. Minél jobban összefókuszáljuk az olvasó lézert, annál apróbb adatokat vagyunk képesek begyűjteni egy adott felületről. A formátumot eredetileg a JVC fejlesztette ki még 2004-ben, de nem jutott tovább a prototípus állapotán, így az Infinity Storage Media az első, aki tömeggyártásba küldi a hibrid korongokat.
A lemezek egyelőre csak Japánban lesznek kaphatók, arról pedig nem esett szó, hogy mikor kerül forgalomba a Föld különböző pontjain, Amerikában, vagy Európában. A találmány megkönnyítheti mindazok életét, akik már ráléptek ugyan a formátum váltás rögös és drága útjára, de még nem tértek le az előző generációs adathordozóinak ösvényéről.