Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
A DVICO nevű cég egy külső és belső tulajdonságaiban egyaránt különleges merevlemezes médialejátszót mutatott be. A készülék 1080i HD felbontású mozgóképeket tud megjeleníteni a rá csatlakoztatott megfelelő képernyőn, ráadásul nemcsak saját merevlemezéről, hanem bármilyen vele hálózatba kapcsolt eszköz (PC, külső HDD, DVD/HDD videó felvevő, beltéri egység) memóriájából is, amelyek 8 USB bemeneten csatlakoztathatók rá.
A DVICO TViX HD M-5000U sajátos módon nemcsak a bemásolt DVD filmeket, de a kapcsolódó lemezinformációkat is tárolni tudja .ifo vagy .iso formátumban, így lejátszáskor az eredeti DVD összes funkciója elérhető vele.
A különleges, henger alakú lejátszó egyelőre Japánban kerül forgalomba, választható merevlemez-konfigurációval, 340 dollár körüli összegnek megfelelő jenért. A gyártó azzal kapcsolatban egyelőre nem nyilatkozott, hogy az eszköz hogyan kezeli a különféle másolásvédelmi technológiákat.
Kapcsolódó linkek:
DViCO
italianman
12 éve, 2 hónapja és 4 heteÉrdekes kinézetű