Igaz, konkrét dátumról még nem beszélhetünk a Nintendo Wii U kapcsán, hanem azt már tudjuk, hogy debütáló címei közt ott feszít majd a Halál Lovasa is, avagy az idei év egyik legígéretesebb játéka - a Darksiders II. Hayden Dalton nyilatkozata szerint a játék meleg fogadtatásban részesíti majd az újonnan színre lépő platformot, éspedig hozzá méltó feature-ökkel.
A Vigil vezető designere a következőképp fogalmazott DigitalSpy-nak adott interjújában:
Az egyik, amit eredetileg már az E3-on be akartunk mutatni az, hogy közvetlenül elérjük a cuccainkat. Tehát például rohanás közben is rábökhetnék valami más tárgyra és a kezembe vehetném, miközben továbbra is futok.
Ez óriási dolog. Így semennyire sem törik meg a játék, nem lépek ki a menübe, hogy hozzárendeljem, csak rányomok, miközben játszom.
Az igazat megvallva nem eszközlünk gyökeres változtatásokat az alapjátékon a vezérlőrendszer támogatása érdekében, de ez a vezérlőrendszer mindenesetre az alapjáték egyik továbbfejlesztése lesz.
A játék megjelenése változatlanul június 29-én várható.