Az XFX Radeon HD 5770 XXX már gyárilag megemelt órajelekkel büszkélkedhet, vagyis a 800 darab stream processzorral felvértezett, 40nm-es Juniper XT grafikus feldolgozó sebességét 850MHz-ről 875MHz-re emelték, az 1024MB RAM-al épített 128bit-es GDDR5 memóriarendszer pedig az 1200MHz helyett az 1300MHz-es frekvencián üzemel (5200MHz-es effektív teljesítmény). A videokártya hátlapi paneljén két darab DVI, egy HDMI és egy DisplayPort kimenet kapott helyet, de a nyomtatott áramkörről persze nem hiányzik a már jól ismert ATI CrossFireX csatolófelület sem, így kiépíthető akár a többkártyás grafikus konfiguráció is.
A gyorsítókártya természetesen rendelkezik teljes körű DirectX 11 és OpenCL támogatással, de a felszereltségében megtalálható még az ATI Stream, a Unified Video Decoder 2 (UVD 2), valamint a legújabb Eyefinity technológia is. Az új XFX Radeon HD 5770 XXX már előrendelhető a nagyobb külföldi webáruházaktól 220$ körüli áron.
richie8
12 éve, 5 hónapja és 6 napja5200 MHz már azért nem kicsi teljesítmény 1GB GDDR5-el. DX11 meg már csak hab a tortán. Sajnos az XFX-nek csak az art-jai tetszetősek, sok kártya megy vissza gariba belőlük 😖