Az FM25 kétszer jelentett késést, a legutóbbi halasztás alapján a futballszezon közepén, márciusban kellett volna megérkeznie. Magyarán a Sports Interactivenak egy naptári éven belül kellett volna eladnia a sorozat két darabját, az FM25-öt és a várható FM26-ot.
Az FM25-re már nem kell számítanunk, amiért a Sports Interactive bocsánatot kért és közölte, hogy az előrendelőknek automatikusan visszatérítik a pénzt. Azt is írták, hogy nincs kapacitásuk frissíteni az FM24-et, ugyanis a következő kiadás fejlesztésére összpontosítanak most már.
Az új cím nagy grafikai és játékmenetbeli ugrást ígért, új játékmotorral jött volna, most a törlést azzal indokolták, hogy még a módosított ütemtervvel sem tudták volna elérni az elvárt színvonalat. Hozzátették, bár kiadhatták volna az FM25-öt a jelenlegi állapotában és tákolhatták volna, de nem tartották helyesnek, így mostantól az FM26 munkálataira koncentrálnak.
Sports Interactive regret to inform that, following extensive internal discussion and careful consideration with SEGA, we have made the difficult decision to cancel Football Manager 25. pic.twitter.com/tLRbq8305K
? Football Manager (@FootballManager) February 7, 2025