Még kisebb PC-ken dolgozik az Intel és az ASRock

2016. április 30.
3.6881
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
petike737 profilja, adatai
petike737
A számítógépek piacán több területen is megfigyelhető, hogy a gyártók egyre jobban preferálják a kisebb, kompaktabb és könnyebb megoldásokat, melyek kezdenek egyre erősebbek is lenni, ezáltal pedig több területen lehet őket bevetni.
 

Az Intel és az ASRock még tovább szeretné csökkenteni a méreteket és nemrég bemutatták, hogy mire jutottak a DeskMini projekttel. Az apróság Mini-STX méretarányú alaplapja egy tenyérben is kényelmesen elfér és az erőről sem kell lemondanunk.

Természetesen gamer gépnek ez a méretarány már egyáltalán nem jó, ugyanakkor kényelmesen elfér benne például egy Intel Core i3-6100 processzor gyári hűtővel és két darab SSD. Az ASRock továbbá arról számolt be, hogy sikerült Cinebench R15-ben néhány ponttal jobb teljesítmény elérniük az i3-as processzorral, mint egy másik Mini PC-nek a maga Core i7-6500U processzorával.
6 hozzászólás

Ravor

9 éve, 10 hónapja és 25 napja

Bírom ezeket a mini pcket röhögő smiley

válasz erre

WarriorAutobot

9 éve, 11 hónapja és 6 napja

Irodába korrekt kis mini PC, de csak barátságos áron!

válasz erre

totyak

9 éve, 11 hónapja és 6 napja

Nincs is ezzel gond, minimalizálják a méreteket. Annyira zsúfolt világunk van, hogy kell a hely bőven.
Ezt a Cinebench-es pontozás dolgot kicsit arcozásnak tartom, én nem hiszek ezeknek a tesztelő programoknak, de ez csak az én egyéni hülyeségem.

válasz erre

petrovicsz

9 éve, 11 hónapja és 6 napja

Mini-STX az milyen durva már. Azért látszik hogy nem engedi a PC piacot meghalni csak úgy. mosolygó smiley

válasz erre

kylx

9 éve, 11 hónapja és 6 napja

Gondolom előbb-utóbb irodákban ilyenek lesznek asztali PCk helyett, amennyiben az áruk is barátságosabb.

válasz erre

kpal

9 éve, 11 hónapja és 6 napja

Jó kis gép ,ezen a Quake Live is elfutna. mosolygó smiley

válasz erre
 
legutóbbi hozzászólások