Közel 30 év után megszűnik Japán legrégebbi játékmagazinja

2012. január 19.
1.6201
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Maniac profilja, adatai
Maniac
Újabb alátámasztást kaptunk azzal kapcsolatban, hogy a Japán játékipar, amely valaha a legvirágzóbb és legnagyobb profitot termelő ágazat volt, manapság már csak árnyéka önmagának, a legfrissebb információnk szerint ugyanis megszűnt a keleti szigetország legrégebbi játékmagazinja.
 

Harminc év hosszú idő, a Gemaga pedig közel ennyit, egészen pontosan 28 évet húzott le a színtéren, hogy meg kelljen érnie, már nincs akkora érdeklődés a nyomtatott sajtó iránt, mint évtizedekkel ezelőtt.

A lap 1984-ben indult útjára, mint az első Japán játékmagazin, amely egyes források szerint nem csak a videojátékok őshazájában, hanem a világon, globálisan is az első volt. A "game over" felirat azonban elkerülhetetlen a Gemaga számára, az áprilisi számmal ugyanis végleg búcsút vesznek a szcénának.

Sajnos a pontos miértekről egyelőre nem tájékoztattak minket a lap munkatársai, ugyanakkor örüljünk annak, hogy legalább még van egy Famitsu mgaazinunk - többek között - amely így a legnagyobb összekötő kapocs maradt a nyugati és a keleti szaksajtó között.
3 hozzászólás

sasikaa

14 éve, 7 hónapja és 1 napja

Nem semmi. Respect nekik hogy eddig húzták.

válasz erre

Vendég

14 éve, 7 hónapja és 2 napja

De rossz ilyet olvasni...szomorú smiley

válasz erre

Braddock

14 éve, 7 hónapja és 2 napja

1szer minden véget ér sajna!

válasz erre
 
legutóbbi hozzászólások
 
marco profilja