Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Néhány nappal ezelőtt megérkezett a végső ítélet, miszerint nem lesz Alan Wake PC-re. A Microsoft felemelte ugyanis a középső ujját, majd megmutatta a játékosoknak, és egy elég béna indokkal fűszerezve elárulta, hogy Xbox 360 konzolokon sokkal kényelmesebb játszani a programot, mert azokkal le lehet ülni a fotelbe, egy óriási televízió elé. Aki képes a sorok között olvasni, az nyilván kitalálhatta, hogy komoly üzleti érdekek vannak az egész mögött, és bár a Remedy anno úgy nyilatkozott, ők szívesen elkészítenék a személyi számítógépekre szánt verziókat is, jött a Microsoft, letett az asztalra néhány ropogós zöldhasút, és a fejlesztőknek máris elment a kedvük a programozástól. Ilyen egyszerű ez a világ!
A PC-s játékosok azonban nem nyugszanak bele! Még mikor nem volt hivatalos a történet, már akkor elindította ugyanis a játék német rajongói oldala azt az online petíciót, amelyben aláírásunkkal magunk is követelhetjük az alkotás PC-s változatait. A gyűjtögetésnek természetesen most lett igazi értelme, és immár majdnem 14.000 aláíró gondolta úgy, hogy támogatja a kezdeményezést, így, ha magad is szíveden viseled a játék sorsát, és szeretnéd saját platformodon is látni Alan Wake kalandjait, kattints az alábbi linkre, majd támogasd te is aláírásoddal a jó ügyet és az igazságot! Lássuk hány játékos kell ahhoz, hogy a Microsoft beadja a derekát!
marco
15 éve, 11 hónapja és 1 heteKíváncsi leszek a fejleményekre.
Bár at is alá kéne íratni, ki az, aki valóbn meg is venné a cuccot boltban, pénzért…
maniac
15 éve, 11 hónapja és 1 heteAbszolút jogos!🙂
shade
15 éve, 11 hónapja és 1 heteMeg valami biztosítékot rá, hogy valóban megveszi. 🙂De egy igazán tuti végedmirendszer a játékon, ami szinte lehetetlen lemásolni a játékot is elég lenne. Én kitaláltam olyat, hogy a dvd-n egy olyan másolás védelem van, ami ha csak másolni is megpróbálják többé nemindul el.
marco
15 éve, 11 hónapja és 1 heteAz a baj ezekkel a másolásvédelmekkel, hogy több kárt okoznak, mint hasznot. Ahogy már többször is mondtam, ha a másolásvédelemre és annak fejlesztésére szánt pénzzel csökkentenék a játékok árát, akkor a warez talán nem tartana ott ahol…
maniac
15 éve, 11 hónapja és 1 heteÉn is sokkal inkább ebben látom a megoldást, amíg programokban gondolkodunk a másolásvédelem címszó alatt, addig siker itt nem lesz, csak veszteség. Ez a veszteség is ráadásul a tisztességes vásárlókat érinti majd. Egy tanárom mondta még anno – míg informatikára jártam sok sok évvel ezelőtt -, hogy a számítógép nem okosabb az embernél, mert ember alkotta, csak gyorsabb. Így tehát bármilyen programot is készítenek, mindig lesznek olyanok, akik feltörik. Szóval a másolásvédelem a PC-s játékok halálának egyik koporsószöge.🙂
marco
15 éve, 11 hónapja és 1 heteNagy igazság.
shade
15 éve, 11 hónapja és 1 heteIgaz. Elvégre kinek van 10ezer forintja egy játékra. Ez azért egy játékér sok. Én amennyit max adok egy játékér az 7990 de annak már olyannak is kell lennie. 😄
lac
15 éve, 11 hónapja és 1 heteS.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat. Újonnan a játék nincs 6000 forint, holott olyan a game, hogy a dupláját simán megérné. Ezzel az elgondolással kellene kiadni a játékokat, olcsón jót, és mindjárt veszi a nép.
A petíciót azért aláírtam, Alan Wake kalandjaira tut vevő vagyok (amennyiben kijön PC-re).