Az új Sapphire Radeon HD 6970 GPU-ja 1536 darab Stream feldolgozóval és 96 darab textúrázó egységgel dicsekedhet, ami mellé egy 2048 MB GDDR5 VRAM-mal épített 256 bites memóriarendszer társul. A videokártya órajelire még nem derült fény, de egyes források szerint a nyomtatott áramkör két darab BIOS ROM-ot tartalmaz, amik hardveresen tárolják az előre beállított teljesítményértékeket (az egyik alap-, míg a második gyárilag túlhajtott beállításokat tartalmaz), a két üzemmód között pedig a hűtőrendszeren található kör alakú kapcsoló segítségével lehet váltani.
A különféle kijelzőknek egy HDMI 1.4a, két darab DVI és két darab mini DisplayPort 1.2 kimenet biztosít csatlakozási lehetőséget, de a nyomtatott áramkörről persze nem hiányzik a CrossFireX csatolófelület sem, így igény esetén könnyedén kiépíthető akár a többkártyás grafikus konfiguráció is. A működéshez szükséges energiát a gyorsító egy hat-, valamint egy nyolctűs PCI Express konnektoron keresztül nyeri.
Az újdonság természetesen rendelkezik teljes körű DirectX 11, OpenGL 4.1 és OpenCL támogatással, amiket az Advanced Micro Devices harmadik generációs Unified Video Decoder (UVD 3), az Eyefinity, az ATI Avivo HD, a PowerTune, a Stream, valamint a 3D-s megjelenítésben segédkező HD3D technológiája egészít ki. Az új Sapphire Radeon HD 6970 várható megjelenési idejéről és áráról egyelőre nem tudni részleteket.
shade
14 éve, 11 hónapja és 4 heteImádom *_*
horiahun
14 éve, 11 hónapja és 4 heteEnnek az órajeleire kíváncsi vagyok. Biztos odatettek neki😄
totyak
14 éve, 11 hónapja és 4 heteMost vettem egy gigás 5770-est. Egyelőre az is tökéletesen megfelel és megfizethető volt.
shade
14 éve, 11 hónapja és 4 heteAz odabaxik rendesen! 😄
totyak
14 éve, 11 hónapja és 4 heteIgyekszik az ember 😄