Ha hozzávesszük, hogy ez 13 Harvest Moon videojáték összesített eladását jelenti, illetőleg, hogy Japánban a széria legrosszabb tagjaiból fogy ennyi egyenként, akkor nem beszélhetünk kiemelkedő eladásokról, de mivel egy szűk réteg játékáról van szó, ezért panaszra így sem lehet okuk a Rising Star Games srácainak, illetőleg nincs is, hiszen hivatalos közleményük szerint örülnek az elért eredménynek. A franchise következő darabja egyébiránt szeptember végén érkezik meg Nintendo DS-re, méghozzá Harvest Moon: Grand Bazaar címmel és várhatóan a PAL régiókat sem hagyják ki vele az illetékesek.