A helyzet tökéletesen prezentálja azt, hogy a játékipar és a piac milyen mértékben alakult át a múltban, illetőleg, hogy mennyire előtérbe kerülnek manapság a kisebb casual címek a nagy AAA kategóriás projektekkel szemben.
A kizárólag iOS rendszerekre készülő Catch the Arkról egyébiránt jelenleg még nem sok információnk van, amit biztosra vehetünk, hogy betöltését követően három állatot kell megmentenünk a gonoszoktól, ehhez pedig versenyszerű játékmenet társul majd.
Ahogyan az manapság egyre divatosabb, az alkotás teljes mellszélességgel támogatja a közösségi funkciókat, így kompatibilis lesz a közösségi oldalakkal, mindemellett pedig természetesen többjátékos módot is tartalmazni fog.
Megjelenése a jelenlegi álláspont szerint az idei esztendő harmadik negyedévében esedékes, tehát hamarosan.