Itt azonban nem közönséges "glitch"-ekről van szó, a jelentések többsége ugyanis olyan hibákról tájékoztat, amelyek egész egyszerűen lehetetlenné teszik a játék használatát - legalábbis ami a Steam-ről letöltött verziókat illeti. A PC-s gamerek egyelőre csak abban reménykedhetnek, hogy a szolgáltatás felületén adott instrukciók célracezetőnek bizonyulnak - egyébiránt kénytelen lesznek kivárni a radikális javítás(oka)t.
Módfelett nyögvenyelős kezdést mondhat magáénak a Deep Silver felségjelzését viselő Dead Island, amely első, rendhagyó trailere óta tartja szinten adrenalin-szintünket. Különböző blogok is cikkek szerzői tudósítanak olyan bugokról, amelyeket közvetlen a cím Steam-ről való letöltését majd telepítését követően tapasztalnak.
A legközkeletűbb hibának a klasszikus "Ray Charles"-féle bug bizonyult: a játékosok mindössze egy fekete képernyőt látnak és a hangok alapján kell tájékozódniuk. (Itt most nyugodtan megkövezhettek az ízetlen szóviccért). Következő lépésünk természetesen az, hogy heves ökölrázások közepette megrohamozzuk a Steam fórumait, ahol különböző házi praktikákkal halmoznak el minket, a bugot megkerülendő - kisebb-nagyobb sikerrel. Többnyire kisebbel.
Amennyiben magatok is tapasztaltok ehhez hasonló hibákat, látogassatok el ERRE A LINKRE! Mi közben imádkozunk értetek.
A Dead Island mindezek közben (ellenére?) remekül teljesít az eladások terén; a kiskereskedésekben sorban csappannak meg a játék készletei - a boltok munícióért kiáltanak.