Megérkezett ugyanis az NVIDIA GeForce GTX 1070 és NVIDIA GeForce GTX 1080, az ígéretek alapján pedig nem csak egy ráncfelvarrásról van szó. A GTX 1070 ugyanis a gyártó szerint gyorsabb, mint egy GTX Titan X, ezt pedig a GP104-es Pascal alapnak és a 8GB GDDR5 memóriának köszönheti.
A GTX 1080 természetesen szintén gyorsabb, mint a Titan X, de még az SLI-be kötött GTX 980-as párost is megveri. A 8GB GDDR5X memória már egy fejlettebb és gyorsabb szabvány, az órajelek kapcsán pedig 1607MHz-es alap és 1733MHz-es Boost értékeket adtak meg, de a bemutatón a kártyájuk 2100Mhz környékén ketyegett és így is 67 fok alatt maradt a gyári hűtéssel, tehát bőven van benne potenciál.
Szerencsére az árazás kapcsán sem szálltak el, hiszen a GTX 1070 esetében 379 dolláros ajánlott árat adtak meg, amit a "Founder's Edition" névre keresztelt 449 dolláros modell egészít ki, ami tulajdonképpen a referenciahűtéses kártyákat takarja. A GTX 1080 esetében 599 dolláros alap és 699 dolláros Founder's modellekre kell számítani. A kártyák május utolsó napjaiban, illetve június első heteiben kerülnek piacra.