A játék ugyanis nem csak egy erős egyjátékos kampánnyal, hanem többjátékos lehetőséggel is rendelkezni fog, amely legfrissebb információink szerint maximum nyolc játékos egyidejű összecsapását fogja engedélyezni 4v4 felállásban, de Quick March módban várhatók 2v2 ütközetek is.
Függetlenül attól, hogy privát vagy csoportos meccseket játszunk, minden esetben élni fog egy fejlődési rendszer, amelynek keretein belül a csatatereken összegyűjtött tapasztalati pontok segítségével újabb fegyvereket, képességeket és fejlesztéseket oldhatunk fel magunknak, amelyek összefüggésben lesznek az egyjátékos móddal is.
A fejlesztők ígéretei szerint az online lehetőségek között három játékmódot fogunk találni, amelyek között biztosan helyet kap majd a deathmatch és a team deathmatch móka, a harmadik opcióról azonban egyelőre még nem nyilatkoztak az illetékesek, annak leleplezése a jövő héten várható. A három játékmód mellé egyébiránt hat csatatér is társulni fog, a meccsekhez pedig mind Wi-Fi, mind 3G segítségével csatlakozhatunk majd.