Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Jól tippeltek azok a rajongók, akik az Obsidian korábbi Twitteres felvezetése után arra gondoltak, hogy a csapat a Pillars of Eternity folytatásán mesterkedik a háttérben, a stúdió ugyanis még tegnap este megerősítette mindezt a rajongók számára. A Pillars of Eternity: Deadfire címet kapott alkotás az elődjéhez hasonlóan egy izometrikus, csapat-alapú szerepjáték lesz, amely első körben PC-re, Mac-re és Linux-ra készül, nagyjából ott folytatva az eseményeket, ahol az előd abbahagyta, így a játékosok visszatérhetnek Eora világába, ahol a Deadfire Archipelago, egy veszélyekkel teli szigetvilág felfedezésére indulnak, és miközben Eothas istenségét próbálják meg levadászni, a saját lelkükért is komoly küzdelmet folytatnak.
A készítők a szokványos játékmenet és az összetett sztori mellett egy élő és lélegző világot, új kompániákat és rengeteg finomítást, valamint apró újdonságot ígérnek az előző részhez képest, amelyek többségéről az első videóban már be is számoltak nekünk.
Az Obsidian egyébiránt a Fig segítségével szeretne összekalapozni némi pénzt a játékra, egészen pontosan 1,1 millió dollárt, amelynek közel 70 százaléka pár órával az indulás után már össze is jött, szóval minden a legjobb mederben halad.