Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
A Microsoft nagy változtatásokat eszközölt a Windows 7 után megjelenő új asztali operációs rendszerében, melynek a legtöbben nem örültek, sőt egyre inkább divattá vált elutasítani a változtatásokat. A redmondi vállalat már kiadott egy nagyobb frissítést, mely a Windows 8.1 nevet viseli, ám a felhasználók többsége szerint még mindig van hova fejlődnie a rendszernek. Az ő megnyugvásukra is szolgálhat a Windows 8.2 érkezése, melyre nem kell sokat várni.
A végsőkig nem lehet azonban sorszámozni a Windows 8-as rendszereket, így egy idő után érkezik majd a Windows 9, melynek küllemére több grafikusnak is van ötlete.
A Windows 9 rendszert egyébként 2014 végére vagy 2015 első felére várják. Persze béta verziók érkezésére egészen biztosan sor kerül még a 2014-es évben.
rdave
12 éve, 1 hónapja és 3 heteSzerintem nem fog nagyban eltérni a 9 az eddigi winektől, pedig egy vérfrissítés ráférne az egészre. Az új „start menü” már majdnem az volt, az más kérdés, hogy kinek jön be. 😄
lolz
12 éve, 1 hónapja és 3 hetePontosan!😄 Egyébként én remélem a 9-be visszahozzák a régi start menüt,plusz még azt nem értem most miért húztak bele ennyire ebbe az op. rendszer gyártásba?XP és a 7 között elég nagy különbség volt időben mégis a 7 sikerült a legjobban (szerintem).Most meg nézzük meg ezt a winfos 8-at,nem bírnak rá frissítéseket kiadni.
marco
12 éve, 1 hónapja és 3 heteMegint azt mondom amit az utóbbi időben, a Windows8 az eddigi legjobb Windows rendszer a Vista óta. Mert más lenni és ez dícsérendő.
A Windowst mint operációs rendszert továbbra is használhatatlannak tartom, de a megkezdett út jó. Nem kell Start menü mert minek?
csirkee
12 éve, 1 hónapja és 3 heteén azt mondom, hogy erre még nem készült fel a világ ahogy a win8-ra sem, ha már szinte minden 4-dik embernek tapicskolós gépe lesz, akkor tök jó lesz, nekem még mindig nem jön be, de tapicskolósnál igen
lolz
12 éve, 1 hónapja és 3 heteNa ez is igaz!
mrxten
12 éve, 1 hónapja és 3 hetemegoldható már régóta a startmenü win8 -on is…
ha teljesen használhatatlan lenne a windows mint oprendszer, akkor valszeg senki nem használná, de mivel 10 -ből 8 -an ezt használják szerintem nincs miről beszélni…
marco:
minek startmenü? megszokásból?
igen, valszeg megszokásból, de ahogyan én megszoktam a startmenüt és hiányzik nekem a win8 -ból, ugyan úgy te nem szoktad meg és ezért neked nem hiányzik
de ettől még szerintem kell bele az a rühes startmenü, mert ezt nem egy kurva mobiltelefon, és nem is fürdőszoba, hogy telecsempézzék 🙂
számomra az operációsrendszer (pc) fogalmához hozzátartozik a startmenü
szóval miért kell startmenü? miért ne kéne? 🙂
petike737
12 éve, 1 hónapja és 3 heteSzerintem egy sima ki/be kapcsoló opcióval kell belerakni és kész😛 amúgy nekem is első dolgom volt a start menü berakása, egyébként meg fél perces művelet egy hasznos és ingyenes program egyik alfunkciójaként😉
marco
12 éve, 1 hónapja és 3 heteHasználtam Windowst, az 1.0 óta minden verziót, 98-at, XP-t sokáig (évek), Vistat hónapokig, és a Win7 is húzta az egyik gépemen pár hétig.
Volt Start menü, nincs Start menü. Maximum megszokásból mondod azt hogy hiányzik, de gyakorlati haszna már réges régen nincsen. A szoftverek rendszerezésének sokkal gyorsabb és értelmesebb módjai vannak.
Az Ubuntuból már évekkel ezelőtt eltűnt a Linuxos „Start menü”, először fura volt, de amikor az ember megszokta az új lehetőséget, nyilvánvaló volt, hogy bizony meg kellett lépni.
A Gnome-ban magában sincsen már ilyen menü, van akinek hiányzik, de a legtöbben már nem hiányoljuk.
Winnél is ez lesz. Ha visszahozzák a Start menüt, a legnagyobb baromságot csinálják, és visszalépnek éveket.
androgeek
12 éve, 1 hónapja és 3 heteA PC fogalmának semmi köze sincs a start menühöz. A PC – Personal Computer, vagyis Személyi Számítógép. Nem látom a Start menüt. De Linuxon sem láttam Start menüt. Sőt, a DOS-ban sem.
A PC nem egyenlő a Windows-al. És van élet Windowson túl is.
yanez
12 éve, 1 hónapja és 3 heteVan, aki még használja a Start menüt? Én, ha havonta egyszer rányomok, akkor az már hűha.
vodor48
12 éve, 1 hónapja és 3 heteAmi a cikk témáját illeti:
Jézusom🙂 Még szinte ki se jött a W8 és máris a W9-ről beszélünk?🙂 Ez nem Android, vagy Ubuntu, hogy fél évente jöjjön ki új számmal. Szerintem igencsak korai erről vagy ilyenekről beszélni.
vendeg
12 éve, 1 hónapja és 3 heteHa lépést akarnak tartani, fel kell gyorsítaniuk a frissítési ciklust.
vodor48
12 éve, 1 hónapja és 3 heteKellene, de ez nem az a cég, amely képes lenne erre. Boldogan és büszkén fetrengenek a langyos vízben, ami nekik tökéletes, csak a világ megy el mellettük.
mrxten
12 éve, 1 hónapja és 3 hetebevallom őszintén nem igazán érdekel, hogy kinek hiányzik vagy nem még rajtam kívül a startmenü (de az én álláspontomat támasztja alá az is, hogy egyáltalán létezik olyan progi ami a win8 -ba startmenüt varázsol)
emlékszek amikor kijött a win8 ezekkel az ocsmány csempés megoldásokkal, nem kicsit volt felháborodva a pc-s társadalom, hogy egy eleve telefonokra és táblagépekre írt oprendszert erőltetnek a pc-re
Androgeek :
„A PC fogalmának semmi köze sincs a start menühöz.”
„számomra az operációsrendszer (pc) fogalmához hozzátartozik a startmenü ” hangsúlyoznám újra („számomra”😉 és mégegyszer csak, hogy teljesen világos legyen („számomra”😉
hogy számodra nem az, az a te dolgod
és attól, hogy te linixon nem láttál startmenüt de dos -ban sem, attól még volt 3.1 -ben, 95 -ben, 98 -ban, 2000 -ben, xp -ben, vista -ban, win7 -ben is, sőt egyesa linuxokban, mac -ben stb…
no de nem szeretnék ilyen jelentéktelen dolgokról vitatkozni senkivel
ha lesz a win9 -ben startmenü jó, örülni fogok, boldog leszek, ha nem lesz akkor majd valaki csinál bele mint a 8 esetében szóval megint örülni fogok, egy biztos linuxra nem fogok váltani, csak mert az menő és nincs benne startmenü
marco
12 éve, 1 hónapja és 3 heteVan egy kis tartalékuk, majd megveszik a világot (is)…😄
vodor48
12 éve, 1 hónapja és 3 hete🙂 Csak akik most számítanak azoknak is van egy kis tartalékuk🙂 A Winamp felvásárlás csak viccnek jó.
kpal
12 éve, 1 hónapja és 3 heteakkor ez is a 8-nak az utoda vagy a 9 teljesen új lesz? Nagyon hamar jön ha teljesen új 😮
petike737
12 éve, 1 hónapja és 3 heteNem értem mi ez a hamar dolog 😄 simán két éves, vagy még több is lehet a Windows 8 mire jön a 9. Az összes többi rendszerből minimum évente jön új, az MS-nek pedig a Wind 8 jó alap, így a drasztikus változtatások nem fogják elvenni az időt, ezért jöhet hamarabb a következő néhány rendszer.
totyak
12 éve, 1 hónapja és 3 heteA magam részéről remélem, hogy a 9-re nem erőltetik rá a 8 kinézetét, hanem inkább visszatérnek a 7 irányába, a klasszikus vonalhoz. Nekem az jön be.
vendeg
12 éve, 1 hónapja és 3 heteHagyják el a rákba a DX-et belőle és mindenkinek jó lesz!
fantis6
11 éve, 11 hónapja és 3 heteérdekes lesz majd, várom már 🙂