Válaszában Brown arról is biztosította elégedetlenkedő közönségét, hogy az LMBT karakterek bevonását nem külső nyomás hatására iktatják az olyan játékokba, mint a Mass Effect 3, vagy éppen a Star Wars: The Old Republic – továbbá felhívta figyelmüket arra, hogy semmi esetben sem tolerálják a gyűlölködő megnyilvánulásokat a fórumaikon.

Hozzáállásukkal alighanem újabb ellenségekre, ugyanakkor még több elismerésre tettek szert, mely révén Charlie Brooker újságírót és Stephen Fry színészt/írót is pártfogóik közt tudhatják. Brooker például a következőt nyilatkozta Twitteren:

Jól tette az EA, hogy a homofóbokat elküldte a p****ba.

*MINDEN* játékbeli karakterüket meleggé kéne tenniük egy évre, csak hogy felbőszítsék ezeket a marhákat. Kezdve mondjuk a FIFA franchise-zal.

A következő Modern Warfare-ben lehetne egy különleges „meleg” fegyver, ami jobb bármelyik másiknál, így kényszerítve a játékosokat arra, hogy használják.