A nagy teljesítményű ServerView Resource Orchestrator felügyeleti szoftver automatikusan osztja ki a rugalmas, felhő-működésre felkészített IT-architektúrák erőforrásait és a manuális konfigurálásnál esetenként 90 százalékkal gyorsabban készíti fel az új rendszert a működésre.
A rendszer üzembe állítása az IT-követelményekre vonatkozó egyszerű kérdéssorra kapott válaszok alapján történik. A ServerView Resource Orchestrator testre szabható sablonok és előkonfigurált rendszerképek alapján, teljesen automatikusan osztja ki a nyers számítástechnikai erőforráskészletből a fizikai, illetve virtuális szerverőforrásokat – a tárolókat és a hálózati csatlakozásokat is beleértve. Ezzel mentesíti a rendszergazdákat az időigényes, komplex és nagy hibakockázatú manuális erőforráskiosztás feladata alól.
A ServerView Resource Orchestrator már bevezetésekor biztosít olyan interfészeket, amelyeken keresztül képes elérni és vezérelni a Fujitsu és technológiai partnerei – köztük a NetApp, a Cisco, a Brocade, a VMware és a Microsoft – tárolóit, hálózati és hypervisor termékeit. A Fujitsu további integrációkat is tervez.
Rolf Strotmann, a Fujitsu Technology Solutions nagyvállalati szerverekért és szoftverekért felelős alelnöke így nyilatkozott: „Felgyorsítjuk a nagyvállalatok számára a felhőszerű számítástechnikai környezetek bevezetését, mivel a Server View Resource Orchestratorral a korábbinál jóval rövidebb idő alatt oszthatók ki a rendszererőforrások. Így ügyfeleink a komponensek egyedi konfigurálása nélkül is teljes mértékben kiaknázhatják a dinamikus IT hatékonyságát és reagálókészségét.”