Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Nemrég tartották meg San Francisco városában az Intel éves fejlesztői konferenciáját, ahol többek között az új DirectX-ről is esett szó, ezzel kapcsolatban pedig a néhány napja keringő pletykák is beigazolódtak. A neves processzorgyártó ugyanis megerősítette, hogy a következő generációs megoldásai már teljes mértékben támogatják majd a DirectX12 néven érkező megoldást. Ez azért lehet érdekes, mert nem csupán egy API-szintű támogatásról van szó, hanem teljes mértékűről, melyben a hardveres rész is benne foglaltatik.
A sort vélhetően a jövő nyáron érkező Skylake család nyitja majd meg, mely mellett fontos szerepet kapnak majd a főként táblagépekbe szánt következő generációs 14nm-es processzorok is. A jelek szerint tanult korábbi hibáiból a Microsoft is, hiszen az új DirectX-et próbálják a lehető legszélesebb körben bevezetni.
fantis6
11 éve, 8 hónapja és 4 hetemeglátjuk majd mire lesz képes 🙂
ravor
11 éve, 8 hónapja és 4 heteJó lépés, támogatom!😄
mordorer
11 éve, 8 hónapja és 4 heteCsak az Intel… 🙂 Egyszer vettem AMD-t életemben, hamar túl is adtam rajta….
kpal
11 éve, 8 hónapja és 4 hetenormal vga-k soká lesznek dx12 -esk …
rdave
11 éve, 8 hónapja és 4 heteMár közölte a Microsoft, hogy az AMD GCN kártyái teljesen támogatják a DX12-öt és az Nvidia jelenlegi kártyái pedig részben.
totyak
11 éve, 8 hónapja és 3 heteIlyen szempontból technikai analfabéta vagyok, szóval valaki magyarázza el, hogy mi köze a CPU-nak a DirectX-hez! Úgy tudtam az a VGA-hoz tartozik.
rdave
11 éve, 8 hónapja és 3 heteIntegrált GPU lesz bennük.
enceladus
11 éve, 8 hónapja és 3 heteLehet hogy megvárom még lesz DDR4 RAM, DirectX 12 és 5.generációs proci. Akkor lesz egy nagy gépfejlesztés.