Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Nemrég rendezték meg a nyolcadik Pwn2Own-t, melyen különféle szoftverekben keresnek biztonsági rést a jóindulatú hackerek, cserébe pedig nem kis összegeket kapnak. Sajnos ezúttal sem volt kevés a kifizetett jutalmak összege, hiszen félmillió dollárnál is többet fizettek ki különféle sebezhetőségek felfedezéséért. Az áldozatok között megtaláljuk a Google Chrome, Internet Explorer, Firefox és Safari négyest is, az egyszeri legnagyobb díjat, 110 ezer dollárt pedig a Chrome egyik gyenge pontjának felfedezéséért osztották ki.
A legjobban JungHoon Lee járt, aki a Safari és a Chrome átnézéséért 225 ezer dollárt kapott. Az ilyen versenyek általában mindkét mindhárom félnek kedveznek, hiszen a hibára rámutatók pénzdíjat kapnak, a fejlesztők tökéletesíthetik a szoftverüket, míg a felhasználók biztonságosabb és stabilabb termékeket használhatnak.
kpal
10 éve, 10 hónapja és 2 napjaNincs tökéletes böngésző,de ez mindennel így van .
totyak
10 éve, 10 hónapja és 2 napjaHmm-hmm, az Opera-t nem látom a felsoroltak között 😄
kpal
10 éve, 10 hónapja és 2 napjaAnnak én is örülök, persze használom mellette , Firefox meglepett, én betát használom kb. heti 6x frissül .
petike737
10 éve, 10 hónapja és 2 napjaAz Opera igen erősen építkezik a Chrome-ra, szóval amit találtak az az Operára is vonatkozik igazándiból 🙂
warriorautobot
10 éve, 10 hónapja és 2 napjaÉn már nem lepődök meg.
Tökéletes rendszer nincs. Csak akkor lehetne tökéletes rendszer ha a legnagyobb veszélyforrást kiiktatnánk: magát a felhasználót. 😄