Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Érdekes információk jutottak el hozzánk a StarCraft második epizódjáról. Hivatalos források szerint ugyanis a játék nélkülözni fogja a LAN-t, azaz a helyi hálózaton történő játékot. Ezt nem más, mint a Blizzard egyik bőrszékes embere, Rob Pardo mondta el a mindig éhes rajongóknak, akik a hír hallatán szinte fellázadtak, de azért nem árt egy kicsit a dolgok mögé nézni. Klasszikus értelemben vett LAN-t valóban nem fog tartalmazni a játék, azonban a Blizzard szerint azért nem, mert a Battle.net 2.0 lehetővé fogja tenni a helyi hálózatos játékot is.
Mielőtt tehát bárki felháborodna és keresetlen szavakkal teletűzdelt levelet írna a fejlesztőknek, érdemes ezt észben tartani, az természetesen már más kérdés, hogy a Battle.net 2.0-ra kinek van szüksége, és miért nem lehet megtartani a klasszikus LAN játékmódot.
Az infarktus közeli állapotba került rajongók gyorsan nyugodjanak meg, már csak azért is, mert hírünk másik tárgya egy velős kis gameplay videó, amelyet az IncGamers osztott meg a nagyvilággal, és magát a StarCraft II-t láthatjuk rajta futás közben, nem kevesebb, mint hét percen keresztül. A mozgóanyagot természetesen itt és most magad is megtekintheted, csak kattints a lejátszás gombra és dőlj hátra!