Már letölthető a Clonezilla legfrissebb 1.2.12-37-es kiadása

2012. március 29.
1.7001
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
RED profilja, adatai
RED
Steven Shiau és fejlesztőcsapata szemmel láthatóan nem tétlenkednek, ugyanis alig több mint egy hónappal a Clonezilla 1.2.12-10 startja után máris bejelentették a népszerű szoftverüknek a legfrissebb, 1.2.12-37-es jelzéssel ellátott legfrissebb kiadását.
 

A Clonezilla egy Linuxos, pontosabban a robusztus Debian GNU/Linux alapjaira építkező, az ismert Norton Ghost-ra hasonlító szoftver, ami a merevlemezek különféle fájlrendszeréről képes biztonsági másolatokat csinálni, és természetesen azokat vész esetén eredeti állapotukba vissza is tudja állítani.

Az újonnan beharangozott Clonezilla 1.2.12-37 immár a 3.2.12-es verziószámú Linux rendszermag képességeit kamatoztatja, de emellett a Partclone-utils is frissült a 0.1.3-as kiadásra, míg a Gdisk-ből már a 0.8.2-es változat áll a felhasználók rendelkezésére.

A nagyfokú kompatibilitást biztosítja, hogy a támogatott fájlrendszerek listáján megtalálható az ext1, ext2, ext3, ext4, reiserfs, reiser4, xfs, jfs, FAT16, FAT32, NTFS, HFS+, UFS, valamint a VMFS3 is, a listán nem szerepelő fájlrendszereket pedig a sector-to-sector másolási eljárással lehet biztonságosan lementeni.

A legfrissebb kiadás a btrfs használatakor jelentkező bug miatt a btrfsctl-re váltott, de ezen kívül még az lrzip is verziót lépett, szintén az előbukkanó hibák miatt. A szoftver felhozatalából természetesen ezúttal sem hiányoznak a kötelezőnek mondható további hibajavítások, illetve a különféle frissítések és finomítások sem. A Clonezilla legújabb 1.2.12-37-es jelzést viselő kiadása már letölthető az alábbi linkre kattintva, amiből persze a 32 bites és a 64 bites verziók egyaránt rendelkezésre állnak.

A Clonezilla minimális rendszerkövetelménye:
X86 vagy X86-64 alapú központi feldolgozó
196 MB rendszermemória
Boot-eszköz (például CD/DVD meghajtó, pendrive, PXE, vagy merevlemez)

A Clonezilla 1.2.12-37 letöltése.
2 hozzászólás

Vendég

14 éve, 4 hónapja és 3 napja

nekem nem mukszik.

válasz erre

Vendég

14 éve, 4 hónapja és 3 napja

Szedem.

válasz erre
 
legutóbbi hozzászólások
 
marco profilja