Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
A Whirlwind FX csapata a CES 2018 során a gyakorlatban is bemutatta korábban már mutogatott kütyüjét, melyet kifejezetten gamerek számára készítenek annak érdekében, hogy sokkal realisztikusabb játékélményekben lehessen részünk. A Vortx névre keresztelt masina első ízben olyan, mint egy hangfalpár, azonban hang helyett arra képes, hogy levegőt fújjon a képünkbe, a 120 dolláros, tehát több mint 30 ezer forintos masina ugyanis egy hideg-meleg levegő áramoltatására képes kütyü, ami valós időben képes reagálni a videojátékban történtekre.
Éppen motoron száguldunk? Hadd lobogjon a hajunk! Netán odapörköltek nekünk egy lángszóróval? Bár a szemöldökünk nem ég le, de hamarosan garantáltan szakadni fog rólunk a víz!
A Vortx mögött álló mérnökök hónapok óta dolgoznak azon, hogy a hardver mögé egy megfelelő szoftveres hátteret írjanak, mely képes lesz szabályozni a kifújt levegő hőmérsékletét és intenzitását is úgy, hogy közben a fejlesztőknek nem kell segédszoftvert írniuk hozzá, a hardver ugyanis mesterséges intelligenciával elemzi a képernyőn látottakat, ergo a gépezet mindennel kompatibilis.
csirkee
8 éve, 3 napja és 9 órájaEz egy menő cucc! És hasznos is!
yanez
8 éve, 3 napja és 8 órájaEnnek is csak akkor van értelme, ha az ember pl vr-ban tolja a játékot. Máskülönben eléggé illuzióromboló, amint ott van mellettem egy gép, ami különböző hőmérsékletű levegőt fúj.
zender
8 éve, 3 napja és 8 órájaEz kuuuurva naaaagy! 😄
5t3v3nk3
8 éve, 3 napja és 8 órájaHát.. Ennek semmi értelme nincs, max VRban.
nabe
8 éve, 3 napja és 7 órájaJelenleg nekem bőven elég ha Metro játékkal játszok, kitárom az ablakot, felveszem a gázmaszkom, 100% játékélmény semmi költéssel 🙂
warriorautobot
8 éve, 3 napja és 7 órájaHát ez tök jó és még nem is olyan drága.
Kicsit feldobja a játékot, de tényleg VR szemüveggel az igazi. 🙂
patrik94
8 éve, 3 napja és 6 órájaAdom! 😄
kylx
8 éve, 3 napja és 4 órája…szóval egyszer kitalálták, hogy moziban legyenek szagok is…
https😕/en.wikipedia.org/wiki/Smell-O-Vision
kpal
8 éve, 2 napja és 14 órájaEz zsir a szoba teli lesz egy szeméttelep illatával. 😄 😄
totyak
8 éve, 2 napja és 11 órájaInnen már csak egy lépés, hogy illatok és szagok is jöjjenek belőle. Én mondjuk nem szeretnék ilyen kütyü mellett játszani. Élvezem a játékokat, de ennyire nem akarom beleélni magam.
koalapaci
8 éve, 2 napja és 9 órájaEz a kütyü nekem nem jön be , valami tuleröltetett isten bocsássa meg nekem „gumibaba” filingem van töle ….
Az eXistenZ ( ha mond vkinek vmit a film ) óta vágyom az idegi visszacsatolásra ( azóta már volt sok más ezer hasonlö ötletet feldobó film ), ha lesz olyasmi én leszek az elsö aki jelentkezik tesztalanynak , de az ilyen „izéket” olyan mankófilingnek érzem, mire elterjedne tulfog rajt lépni a technika
willthawheel
8 éve, 2 napja és 9 órájaAki ilyenre vágyik, hát legyen… 😄 Nekem nem kéne, nem látom értelmét.
1000feri
8 éve, 1 napja és 11 órájaNem fogott meg……