Altair egy orgyilkos, akit a kötelesség vezet, Ezio egy olyan karakter, akit a bosszú motivál. Egy friss szereplőt akartunk. Egy olyan karaktert, aki komolyabb, életszerűbb és mélyebb.

Ezio kétségtelenül sokak szívébe lopta be magát, és Connornak alighanem valami rendkívülit kell letennie az asztalra ahhoz, hogy méltó helyet foglalhasson el mellette/előtte/mögötte: ám ha hihetünk Hutchinsonnak, úgy a félvérnek nem lesz különösebben nehéz dolga:

Születésétől fogva kísérheted őt figyelemmel, át a motivációs faktorokon, mely révén csatlakozik az Asszaszinokhoz, keresztül az Amerikai Függetlenségi Forradalmon, egész a végső döntésig.

Connor két malom közt fog örlődni, minthogy a játék során több fronton is kénytelen harcolni: egyrészt az Asszaszinokat kell segítenie a Templomosok ellen vívott ádáz háborúban, miközben törzsét is szeretné megvédeni.

Nem csupán a Templomosok legyőzésében igyekszik segíteni az Asszaszinoknak, de saját népét is meg akarja óvni, és helyet szeretne biztosítani nekik az új Amerikában. Ez értelemszerűen egy hamvába holt próbálkozás.

Két napja Matt Turner hozta tudtunkra, hogy a legújabb Assassin’s Creed 3 vadászati elemét a Red Dead Redemptionben tapasztalt élmény ihlette – amiért a Ubisoft egyébiránt elismeréssel tekint vetélytársára.