Az Inno3D bemutatta új GTX 680-as videokártyáját

2012. március 24.
1.5751
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
RED profilja, adatai
RED
Az nVidia kizárólagos grafikus vezérlő partnereként ismert InnoVISION Multimedia a napokban bejelentette, hogy újabb taggal bővítette ki termékkínálatát.
 

Ahogy az már könnyedén kitalálható, az újonnan felvonultatott videokártya az nVidia legfrissebb GeForce GTX 680-as modelljére épül, a boltok polcaira pedig Inno3D GeForce GTX 680 típusjelzéssel fog megérkezni. A gyorsító felépítése teljesen megegyezik az nVidia referenciamodellével, és hűtéséről is a dupla kártyahelyet elfoglaló standard megoldás gondoskodik.

Az Inno3D GeForce GTX 680 nyomtatott áramkörére a legfrissebb fejlesztésű, 28 nanométeres Kepler GK104-es grafikus feldolgozó lett telepítve, ami 1536 darab CUDA egységgel van felvértezve, a 256 bites memóriainterfészen keresztül pedig 2048 MB GDDR5 VRAM-ot képes elérni. Az eddigi paraméterek fényében nem meglepő, hogy az újdonság órajelei hűen követik az nVidia ajánlását, vagyis a GPU alapsebességét 1006 MHz-ben határozták meg a mérnökök, viszont ez az érték 1058 MHz-re is emelkedhet a boost rendszernek köszönhetően. A fent említett 256 bites memóriarendszer az 1502 MHz-es valós frekvencián üzemel, ami 6008 MHz-es effektív teljesítményt, illetve 192 GB/s-os memória sávszélességet eredményez.

A különféle kijelzőknek a nyomtatott áramkör hátulsó részén felsorakozó két darab DVI (egy DVI-I és egy DVI-D), egy HDMI, valamint egy DisplayPort kimenet biztosít csatlakozási lehetőséget, míg a mellettük elhelyezkedő nVidia SLI interfész akár a háromutas grafikus konfiguráció kiépítését is lehetővé teszi.

Az új videokártya természetesen rendelkezik teljes körű DirectX 11 és OpenGL 4.2 támogatással, amik az nVidia jól megszokott PhysX, CUDA és 3D Vision Surround technológiája egészít ki, de a kínálatból nem hiányoznak a legfrissebb fejlesztésű TXAA élsimítás és Adaptive V-Sync megoldások sem. Az új Inno3D GeForce GTX 680 várható megjelenési idejéről és áráról a gyártó egyelőre sajnos nem közölt semmiféle információt.
3 hozzászólás

skyman

14 éve, 4 hónapja és 25 napja

Vendég írta:
Jó kártya ez is de egyszerűen nem élmény pc-n játszani szetm.
Nem feltétlen rossz ám PC-én játszani kacsintó smiley

válasz erre

Vendég

14 éve, 4 hónapja és 27 napja

Jó kártya ez is de egyszerűen nem élmény pc-n játszani szetm.

válasz erre

frenkyboyhun

14 éve, 4 hónapja és 27 napja

testszetős.mosolygó smiley

válasz erre
 
legutóbbi hozzászólások
 
M.O.R.P.H. profilja