600 dollár fölött a Google részvényei

2007. október 11.
1.5961
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Hírblock profilja, adatai
Hírblock
Rekordmagasságba szöktek a Google papírjai, ám az elemzők azt sem tartják kizártnak, hogy jövőre újabb lélektani határral megdől a 700 dolláros rekord is.
 

Hogy értékelni tudjuk ezt az adatot ,tudni kell, hogy a cég annak idején, 2004-ben, a részvények tőzsdei bevezetésekor 85 dollárra taksálta saját papírjai értékét. Ennek oka a .com válság nagy tanulságának kitörölhetetlen emléke lehetett. A piac jól emlékezett, és ma is emlékszik a rengeteg túlértékelt vállalatra, aki a korábban égbeszökő részvényárak ellenére a válságban kártyavárként omlottak össze.

A Google azonban az óvatos indulás után folyamatos, mára már évek óta tartó fejlődést volt képes produkálni. A piaci elemzők is ezt emelték ki, hozzátéve, hogy a cég úgy képes fejlődni, hogy közben több területen egyre erősebb konkurenciája. A sikerhez hozzájárult az is, hogy óriás beruházásai, melyekkel jelentős médiaoldalakat és egyéb kulcsfontosságú cégeket vásárolt fel szinte meg se kottyantak a hatalmas bevételek mellett. Fontos tényező a Yahoo évek óta tartó gyengélkedése, hiszen a Google eredeti területén, a keresőpiacon ez a vállalat számít egyik legfontosabb ellenfelének.

Mivel a Yahoo hirtelen lendületvételére semmi sem utal, a legtöbb nagy elemző cég teljesen reálisnak tartja a 700 dolláros álomhatár áttörését 2008-ban.
nincs még hozzászólás

 
legutóbbi hozzászólások
 
marco profiljaGargameth profilja