A rövidke nyilatkozatból megtudtuk továbbá, hogy a játék a birodalomépítésre és a sok-sok küldetésre is koncentrál majd, de egy csipetnyi szerepjátékos él is társul az összképhez, köszönhetően a szintfejlődésnek, a különféle erőknek, illetve a hősök képességeinek. A Warspire mindemellett erős multiplayer támogatással is bír majd, így a fejlesztők az online RTS címkét is előszeretettel alkalmazzák hozzá, de nem kell megijedni, jelenlegi terveik szerint lesz egyjátékos kampány is hozzá. A játék jelen pillanatban alfa fázisban van, megjelenése pedig ennek ellenére is még idén ősszel várható.