Philips Evnia 27M2N8500 teszt - itt a 360Hz-esek királya!

2024. december 22.
90.2721
marco profilja, adatai
marco
Gamerként legtöbbször igen nehéz dolgunk van, ha monitor vásárlás előtt állunk, hiszen általában választhatunk az olcsó, a jó specifikációkkal szerelt és a kiváló panelekkel rendelkező eszközök között - azonban időnként egy-egy gyártónak sikerül olyan hardverrel előrukkolnia, amely ötvözi ezeket a jó tulajdonságokat, jó esetben minimális kompromisszumokkal. Jelen tesztünk alanya, a Philips Evnia 27M2N8500 megpróbálja ezt a lehetetlennek tűnő küldetést, sőt, olyat is villant amivel magasan kitűnik a konkurensek között.


Nyár közepén járt nálunk a Philips Evnia 34M2C8600, amely szintén elég jól megfelel a fent említett paramétereknek, azonban másban volt kiemelkedő. A most taglalt eszköz árban hasonló a hajlított, 4K-s monitorhoz, de sok közös tulajdonság ezen kívül nemigen található, hacsak a finom dizájn, amely mindkét eszközre jellemző.

Az Evnia 8000 szériába tartozó 27M2N8500 ugyanis egy 26,5 inches (67,3 cm) 16:9-es flat panellel szerelt monitor, amely 2560 x 1440 pixel (Quad HD) felbontású, QD OLED technológiás eszköz. A száraz adatokon végig szaladva: egy 1500000:1 kontrasztarányú, a DCI-P3 98,5, az sRGB 147,5, az NTSC 120, és az Adobe RGB 118 százalékát lefedő színtartománnyal szerelt, 0,03 ms válaszidővel rendelkező panelhez van szerencsénk, amely SDR-ben 250, HDR-ben 450, HDR E/P-ben pedig 1000 nit fényerőre képes, a színtámogatás 1,07 milliárd színben valósul meg 10 biten.

Ambiglow Philips Evnia 27M2N8500 módra

Ambiglow Philips Evnia 27M2N8500 módra


Az impresszív adatokat tovább tetézi az a játékos-szíveket különösen megdobogtató adat, miszerint a DisplayHDR TrueBlack 400 tanúsítvánnyal rendelkező Evnia 27M2N8500 akár 360 Hz-es frissítési sebességre is képes, ami elképesztően durva sebességet jelent ebben a szegmensben. Emellé párosul az Adaptive Sync, ez pedig a játékélmény tekintetében konkrétan abban nyilvánul meg, hogy a képernyőn zajló események brutálisan fluidak és szaggatásmentesek, rengeteget javít ez a tulajdonság az általános élményen.

A Crystalclear és SmartImage technológiáknak köszönhetően a megejelenített kép nagyon részletgazdag és időnként már annyira telített színekkel, hogy amikor nem játszottam a kijelzőn, a magam részéről át is állítottam az alapbeállításokról némileg fakóbbra. Persze ez nyilván az én egyedi preferenciám, és a legtöbben pont ezt a brutális látványt fogják imádni a készülékben, hiszen tényleg olyan a kép, amilyet ritkán látni OLED ide QD oda.

A tényleges képfelület 590,42 x 333,72 milliméter, és a kijelző három oldalán (bal és jobb oldalt, valamint felül) nem takarja borítás a panelt, ennek köszönhetően egy nagyon letisztult és határozottan szép dizájnt kapunk. A monitor alsó felére is csak egy vékony keretet álmodtak meg a mérnökök, ezen is mindössze az Evnia felirat látható. Mindezt tetézi a texturált fehér szín, ami az egész termékre jellemző, a talpakat is beleértve.

Nagy helyet foglal mélységben az asztalon, igaz legalább stabilan áll

Nagy helyet foglal mélységben az asztalon, igaz legalább stabilan áll


A 27M2N8500 magassága 130 milliméteres úton állítható, elforgatni plusz mínusz 20 fokban, dönteni pedig -5 - +20 fokban tudjuk. Sajnos a kábel csatlakozók még mindig alul találhatók, és ahogy már több Philips és AOC tesztben is jeleztem, ez nagyon sokat ront az erre érzékenyek számára az össz-látványon. A magam részéről megoldottam a dolgot és eléggé meghajlítva a kábeleket a talp tetején átvezetve azokat, eltüntettem ezeket, de hosszú távon egy 90 fokos HDMI és táp kábel a megoldás.

A tápellátás LEDje nincs túlbonyolítva, egyetlen szín megjelenítésére képes, ha aktív az eszköz, akkor fehéren világít, ha készenléti állapotban van, akkor fehéren villog. A beépített OSD menü magyar nyelven is tud, és gyakorlatilag minden beállításra van lehetőség, amire a monitor funkciói képesek. Itt lehet állítani a hátlapba szerelt, három oldalas Ambiglow fényeket is, ami természetesen minden gamer legnagyobb kedvence lesz.

Az RGB fények tudnak reagálni a képernyőn zajló eseményekre, vagy épp a zene ritmusára, de akár magunk is állíthatunk be különféle effekteket, még akár a csillagos eget is megidézhetjük a szobánkban, igaz ez utóbbin azért csiszolhatna még a gyártó. A fények tulajdonképpen bármilyen színben képesek világítani, az alapbeállítások között néhány van előre definiálva. A fényerősséget három lépsben állíthatjuk, a közepes talán a legkellemesebb, de filmnézéshez és keményebb csatákhoz a legmagasabb beállítás a legdurvább.

USB Type-C nincs, USB hub viszont van

USB Type-C nincs, USB hub viszont van


A monitor nem kis talpakon áll, eléggé benyúlnak előre, de hogy ne lehessen könnyen elborítani, erre talán szükség is van. Paramétereit tekintve 609,3 x 513,7 x 274,5 milliméterrel kell számolnunk állvánnyal, és 609,3 x 357,7 x 61 milliméterrel állvány nélkül. Ebből látható, hogy nagyjából 20 centi pluszt ad a talp a mérethez, ha nem a falra szereljük a kijelzőt - merthogy erre is lehetőség van természetesen. A 100 X 100-as VESA tartó és az ehhez kapcsolódó csavarok is a csomag részét képezik.

Állványra szerelve 7,35 kilogrammot, állvány nélkül 6 kilogrammot nyom a mérlegen a Philips újdonsága. A csatlakozók tekintetében nem a legszerényebb, de nem is egy elhalmozó setup fogad minket hátul, hiszen két HDMI 2.1, egy DisplayPort 1.4 és egy USB-B, amit találunk, emellé pedig egy USB upstream, valamint egy BC 1.2 szabvány szerinti gyorstöltéssel rendelkező downnstream USB foglal helyet egy 3,5 mm-es jack dugó mellett. Type-C-t tehát hiába keresünk, de ahogy látható, USB hubot azért kapunk.

A monitor egyszerre két bemeneti eszközt is tud kezelni és a multiviewnak köszönhetően PIP és PBP módban tudja egymáshoz képest rendezni. PIP esetén természetesen a kép a képben módról beszélünk, az egyik bemenet nagy képen, másik bemenet egy erre ráhelyezett kisebb képen látható. A PBP mód segítéségvel egymás mellé tudjuk tenni a két bemenet tartalmát, így mindettő teljes látványát nyújtja, nyilván a méretük ilyenkor kisebb - nem lenne rossz ez négy bemenettel...

A magyar nyelvű OSD menüben mindent be tudunk állítani

A magyar nyelvű OSD menüben mindent be tudunk állítani


A Philips két 5 Wattos hangszórót épített be a monitorba, de bár ne tette volna. A hangminőség gyatra, egész egyszerűen nem méltó az eszköz többi tulajdonságához. És itt nem arról van szó, hogy gyengén szól (mert bizony nagyon gyengén), vagy hogy nulla a basszus, hanem arról hogy konkrétan recseg mint a veszedelem. És ehhez nem is kell nagy hangerőre tekerni, már 50%-on megérkezik a kellemetlen zörej, igaz a hangerőre egyébként nem lehet panasz, baromi hangos tud lenni. Csak épp minek.

A játékos funkciók között olyan finomságokat találunk, mint a Smart Sniper, a Stark Shadow Boost, a Smart Crosshair és a Shadow Boost, amelyek mind annak megkönnyítésére vannak, hogy mi legyünk a legkiválóbb heccsátolók a városban. A tükröződésmentes bevonattal ellátott panel 110,84 PPI-n tolja az arcunkba a kontentet, ami bár a szegmensben nem számít egyáltalán rossznak, összességében azért mégiscsak lehetne jobb. Ezt leginkább persze a fehér alapon fekete betűknél érzékeljük, ahol némileg recésebbek közelről a betűk, játék közben, vagy a windows asztalon ebből mit sem látunk.

A kötelező Call of Duty: Black Ops 6 mellett természetesen egy is Indiana Jones and the Great Circle és S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl is futott a tesztidőszakban és természetesen a brutális, 360Hz-es frissítésnek köszönhetően elképesztő élményben volt részem. A színek miatt elővettem az ősrégi Bastion-t is, mert emlékeztem, hogy rengeteg gyönyörű színnel dolgozik a játék, és.... órákra ragadtam le, annyira beszippantott a látvány.

A Philips Evnia 27M2N8500 verhetetlen ajánlat a 360Hz-esek között

A Philips Evnia 27M2N8500 verhetetlen ajánlat a 360Hz-esek között


Persze jobb ha az ember nem órákig bámul egy képernyőt, de ha már mégis így alakul, a villogásmentesség (Flicker Free) és este a kékfény csökkentésére használt LowBlue nagyon jól jön a megfáradt szemnek. Ahogy az EasyRead funkció is az olvasáshoz, ezt leginkább akkor érdemes bekapcsolni, ha sokat böngészünk vagy épp doksikat olvasgatunk, de szerkesztéshez is igencsak használható funkció.

A 360Hz-et egyébként a DisplayPorton és a HDMI-n keresztül is ki tudjuk csikarni, de több lépcsőben is állítgathatjuk ezt, az operációs rendszertől, a grafikus kártya tudásától és a támogatott játéktól függően. Xboxot és PlayStationt rákötve 120Hz-es frissítési frekvencia áll rendelkezésünkre. A QD az OLED előtt a Quantum Dot technológiát takarja, ami fényesebb megjelenítést tesz lehetővé, és ezt bizony tapasztaljuk is.

Összességében azt lehet mondani, hogy eltekintve az apróbb, negatívumként felróható hibáktól, jelenleg a Philips Evnia 27M2N8500 kínálja a legjobb áron a fent taglalt tulajdonságokat és paraméterekkel: ebben az árban a konkurencia 240Hz-es verziót kínál, 360Hz-est ennél (egy kivétellel, ami jelenleg nem kapható) csak drágábban. Ennek fényében kijelenthető, hogy jelenleg ez a legjobb 360Hz-es gamer monitor a kínálatban ebben az árszegmensben, amely a legkevesebb kompromisszummal - vagy épp azzal sem - jár.

A Philips Evnia 27M2N8500 jelenleg nagyjából 360 ezer forint környékén érhető el (van ahol ennél olcsóbban), a monitor részletes paramétereiről és egyéb tulajdonságairól a termék saját oldalán lehet olvasni.
 

Jelenleg a Philips Evnia 27M2N8500 a legjobb 360Hz-es gamer monitor a piacon ebben az árszegmensben

6 hozzászólás

Ronalddo

3 hete és 1 napja

Kemény, hogy OLED-ben ez számít olcsónak basszameg...

válasz erre

Mordorer

3 hete és 2 napja

Iszonyat dizájnos cucc, nagyon adja. De nálam a hatalmas helyfoglalás miatt nem lenne jó helye sajnos.

válasz erre

fighterlaci

3 hete és 4 napja

Kemény ez ez Ambiglow! meglepett smiley

válasz erre

VaPe

3 hete és 4 napja

A mostani monitorom 120Hz-es és már ez is rohadt jó. El se tudom képzelni milyen lehet 360Hz-en. meglepett smiley

válasz erre

petrovicsz

3 hete és 5 napja

Na ez egy szép monitor, nálam mindenképp megférne!

válasz erre

Patrik94

3 hete és 5 napja

De komolyak azok a fények!

válasz erre
 
legutóbbi hozzászólások
 
marco profilja