Lehet, hogy csak számomra tűnik úgy, de kezdem azt észrevenni, hogy nagyon elpuhult a világunk. Az eddig rettegett, félelmetes teremtménynek titulált vámpírok, feminim énjüket elővéve spontán égés helyett már inkább csak csillognak a napon, a fenevad vérfarkasok gondolkodó lényekké váltak és az egykor sebhelyes arc helyett ma már sokkal ismertebbé vált a sebhelyes homlok. Új év, új LEGO játék a TT Games műhelyéből, ami ezúttal Harry Potter kalandjait varázsolja a monitorainkra. Csiribí-csiribá, lássuk hát, milyen is az élet a műanyag Roxfort falai között!
A LHP:Y1-4 (ha nem tudnám, hogy ez minek a rövidítése, esküszöm azt hinném, hogy egy új típusú űrhajóé) ugyanis a többi TT Games -féle LEGO játékhoz hasonlóan a viccekre építkezik, garantálva ezáltal a röhögést a legtöbb korosztály számára. Persze, fogékonynak kell lenni a humorra, de mivel a jelenetek kiparodizálásáról van szó, nem árt ismerni az eredeti művet - jelen esetünkben az első négy filmet.
A harcrendszer azonban már problémás. A baj az, hogy mivel varázslótanoncokat irányítunk, az ostor/fénykard pálcára lett cserélve, ami ugyan szépen tud távolra támadni, sokszor elvéti a közeli célpontot. Nem beszélve arról, hogy az előbb említett környezetpusztító életmódunk is csorbát szenved. Nem tehetjük már meg azt, amit Indivel csináltunk a legutóbbi LEGO játékban, hogy az ostorral mindent szétszedtünk, ugyanis a pálcák lövéseit irányítani kell, tehát minden egyes objektumot egyesével kell darabjaira robbantani. Ez azon kívül, hogy megkeseríti minden olyan egyén életét, aki imádja a színes biszbaszokat gyűjtögetni, egyes feladatoknál le is lassíthatja az egész játékot. Az egyik üvegházas próbánál például kellett pár perc, mire rájöttem, hogy jobban járok, ha szétverek minden berendezést, majd a megmaradt darabokat összeillesztem, minthogy logikusan végiggondolom a dolgot, és az eszemre hallgatva próbálok rájönni a probléma megoldására.
Akinek nem sikerül társat találni, ne csüggedjen, ugyanúgy élvezheti a dolgot, lévén a mesterséges intelligencia sokat fejlődött az előző TT Games -féle játékok óta, így most már érnek is valamennyit az éppen aktuális partnereink.
A hangok hozzák az elvárt minőséget, panaszra egyáltalán nem adnak okot. A zenék a filmekből vannak, az effektek valósághűek, a szinkron pedig... hát, az nincs. A többi LEGO termékhez hasonlóan hőseink itt sem beszélnek, maximum hümmögnek néhányszor, ami azért pozitív dolog, mert a viccek így mindenkinek átjönnek, legyen az tinédzser, vagy éppen egy 6 éves kisgyerek, aki még nem mondható mesteri angolosnak.
A harcot már említettem, hogy bár tűrhető a dolog, azért az állandó lövés valahogy nem jelent akkora élményt, mint amikor az ostorunkkal vágunk utat a rossz arcú emberek népes tábora között. Nem mellesleg kissé zavart az állandó váltogatás a varázslatok között. Manuálisan kell kiválasztanunk, hogy éppen mit szeretnénk tenni a pálcánkkal, és hát a dolog nem mindig ment zökkenőmentesen. Sokszor túlszaladtam azon a mágián, amit használni akartam és utána egyszerűbb volt újra végigmenni az összes opción, mint keresgélni a visszafele forgató gombot (a varázslatok egy tárcsán helyezkednek el).
A LEGO Harry Potterrel az a legnagyobb baj, hogy szinte semmi újdonságot nem tud felmutatni a többi TT Games -féle LEGO játékhoz képest. Ugyanazt kell tennünk, mint a többi produktumban, ugyanolyan kaliberű viccekre is számíthatunk és úgy általánosságban, valahogy nem jelent már akkora élményt a vele való játék, mint azt néhány éve tette például a LEGO Star Wars. A bevezetőben is utaltam rá, hogy tipikus rókabőrnyúzásról van szó, szinte ugyanazt a terméket próbálják lenyomni a torkunkon, mint az elmúlt időkben, csak most szögre került a kalap, vitrinbe a fénykard és a talár vette át a főszerepet. Az Electronic Arts csinálta ezt néhány éve, és ugyan ők már elkezdtek jó irányba fejlődni, úgy tűnik, akad egy trónbitrolójuk. Ezt a trónt azonban nem nagyon kellene elfoglalni, jó az így teljesen, hogy üresen áll.
LEGO Harry Potter: Years 1-4 / Tesztplatform: PC
jó lesz ez!- Rengeteg poén
- Kooperatív mód
- Eltalált hangok
- Még mindig gyenge irányítás
- Nagyon optimalizálatlan