Ahogy olvashattátok, az eredeti AC Syndicate eléggé megosztotta még a szerkesztőséget is, azonban azt mindannyian elismertük, hogy a hibái ellenére kategóriákkal több potenciál van benne, mint a Unityben, amit az Ubinál próbáltak még inkább kiaknázni. A Jack the Ripper pontosan arról a legendás alakról szól, amit elsőre gondolnánk, azaz a rettegett Hasfelmetsző Jack történetét izgulhatjuk végig.
Már a cikk elején leszögezném, hogy a hibái ellenére csak ajánlani tudom az anyagot, mert bőven van annyi újdonság benne, hogy ne csak egy extra lehúzásnak gondoljuk. Ha esetleg a Season Pass-t megvetted a játékhoz, akkor természetesen ingyen érkezik a majd 17 giga, mindenki másnak 4590 Ft-ot kell kicsengetnie érte.
A Batmanban is szerepelhetne ezzel a maszkkal
A Syndicate eseményei után járunk 20 évvel, egészen pontosan 1888-at írunk. Az igencsak hangulatos introban láthatjuk, hogy a Frye tesók közül Jacob bizony rettegve menekül valaki vagy valami elől, mindhiába: a Hasfelmetsző bizony nagyon csúnyán helyben hagyja, majd pedig egy végzetesnek tűnő csapás után kapunk egy jó kis cliffhangeres vágást.
Ebben a kalandban Evie lesz a főszereplő, aki egyenesen Indiából tér haza, hogy felkutassa eltűnt bátyját, valamint felgöngyölítse a rejtélyes gyilkosságokat, amiknek szegény útszéli virágok a célpontjai. Ezzel a nem túl vidám felütéssel indul a kaland, majd még komorabbá válik, ahogy elmerülünk London mocskában.
A helyszín tehát ugyanaz, csak sokkal zordabb, ugyanis napsütést elvétve fogunk látni, a folyamatos szürkület dominál, néha egy kis esővel, néha pedig szállingózó hóeséssel keverve, meg persze nyúlós, gusztustalan köddel. A területek közül kettőben játszódik a dráma, az egyik maga London City, a másik pedig Whitechapel, ofkorsz. Ezen kívül kapunk még három kisebb helyszínt, amik teljesen jól illeszkednek a hangulathoz. Mint kiderül, Jack átvette Jacob bandája fölött az uralmat, Evie-nek pedig 10 küldetésen keresztül kell felgöngyölítenie az eseményeket, természetesen a nyomozást helyezvén a fókuszba.
Kapunk új mellékfeladatokat is, amik leginkább a prostik védelmét szolgálják. A legjópofább az, amikor meg kell először akadályoznunk azt, hogy bántalmazza a kliens szegény hölgyeményt, majd a nyomorultat végig kell ráncigálnunk az utcán, ahol az emberek leköpik meg kinevetik.
Nyugi, minden oké, a hangok is ezt mondják
A legnagyobb újítás azonban a harcrendszerhez köthető, ugyanis megjelenik a félelem faktor, mint extra. Evie Indiában ellesett néhány extra fogást, amikkel először csak zavart plántál a rosszfiúk szívébe, majd pedig ezt rettegéssé tudja átváltoztatni. Ez technikailag úgy néz ki, hogy van egy csomó eszközünk arra, hogy megfélemlítsük az ellenséget, majd pedig egyenesen rettegjenek tőlünk.
Ez lehet egy látványos, brutális kivégzés, esetleg egy félelem bomba, amivel a rettegés indikátort tudjuk feljebb tornászni, vagy pedig Jack esetében egy szörnyű rikoltás. Ha egy piros halálfejet látunk az életerő mellett, akkor bizony tele a gatya és hanyatt-homlok menekülnek előlünk, illetve egymásra is támadnak a delikvensek.
Persze a tunningolási lehetőséget áthozták ide is, viszont a DLC-ben lévő dolgokat nem tudjuk átvinni az alapjátékba, sajnos külön kezeli őket a rendszer. Elérhetővé tettek ezzel együtt új perkeket, páncélokat és fegyvereket, amik nagyon jól néznek ki.
Ahogy említettem, ha nagyon rámegyünk a begyűjthető dolgokra, megcsináljuk az összes másodlagos feladatot, meg persze a sztorit is kimaxoljuk, akkor simán eléri a játékidő a 10-12 órát, ami egy kiegészítő esetében igencsak dicséretes, ráadásul szerintem az árazás is korrekt. Jön viszont a nagybetűs de, azaz a hibák, amiket sajnos megint nem sikerült kiszűrniük a fejlesztőknek.
Evie 20 évvel később
Kezdjük ott, hogy a kezelhetőség valami egészen nevetségesen botrányos. Nem is tudom hányszor buktam el feladatot amiatt, mert a hősnő konkrétan nem azt csinálta, amire utasítottam, vagy pedig jó nagy fáziskéséssel tette mindezt. Amikor egy három lépcsőből álló szekvenciát kezdhettem előröl azért, mert a kör gombra nem úgy reagált Evie, ahogy kellett volna, akkor azért el tudott gurulni a gyógyszerem.
A másik a grafika. A környezetünk kifejezetten hangulatosra sikeredett (nagyrészt az időjárásnak köszönhetően), de iszonyú sok bug maradt a rendszerben. Nem tölti be az arcokat, csak a testeket, nincsenek házfalak, emberek lógnak a levegőben, ésatöbbi, tehát az Ubi féle Seal of Quality megint kemény.
Viszont ha ezeken túl tudsz lépni és igazán el akarsz merülni egy szennytől bűzlő sztoriban, ahol bizony megtudhatod, hogy a jófiúknak kikiáltott asszasszinok is inkább a szürke színre hajtanak, mintsem a fehérre, nos, akkor a Jack the Ripper-t azonnal szerezd be.
De a háta még mindig a régi!
Persze messze nem hibátlan, viszont látszik az igyekezet, hogy nem pusztán lerántani akartak még több pénzt rólunk, hanem tényleg kapunk egy nagyon korrekt dolgot a lótyiért cserébe.
Ha karmoltad az alapjátékot, akkor ne is habozz, azonnal szerezd be, de szerintem mindenki más is tehet vele egy próbát, mert nagyon eltalálták. Nekem például meghozta a kedvem, hogy újra elővegyem a Syndicate-et.
Assasin's Creed Syndicate: Jack the Ripper / Tesztplatform: PlayStation 4
jó lesz ez!- Stílus: Akció
- Megjelenés: 2015. december 15.
- Ár: 4.590 Ft-tól
- Multiplayer: nincs
- Lebilincselő hangulat
- Kiegészítőhöz képest masszív tartalom
- Érdekes, új harcrendszer
- Izgalmas sztori
- Az irányítás továbbra is gyalázatos
- Grafikai bugok garmadája