A fekete dobozt kinyitva rögtön a nejlonba csomagolt, korrekt méretű Acer Predator Galea 550 füles hullik az ölönkbe, ami már első látásra is a kevesebb néha több elvét követi: nincs túlcsicsázva, egyszerűen csak elegáns. A műanyag borítás mellett némi fém is megbújik, a méret állító csúszka ugyanis ezen teszi meg nem túl hosszúra hagyott útját. Az egészen formásra sikerül dizájnt a kezelő gombok, az usb csati és a Preadot logó(k) teszi(k) teljessé.
A dobozban tovább kutakodva fedezhetjük fel, hogy amin a füles állt a csomagolásban, az tulajdonképpen egy tartóállvány, amire majd töltés közben, a játékot megszakítva tehetjük fel a headsetet. Sajnos ez egy kartonpapírból készült változat, szóval annyi bizonyos hogy nem lesz túl hosszú életű, de tény, hogy legalább valami, amin egy ideig biztosan tudjuk tárolni a kiegészítőt.
A tároló alja kinyitható, itt találjuk - és tárolhatjuk majd a jövőben - a csatlakoztatható mikrofont, a töltőkábelt és egy wifi sticket is. Ezen egyébként szintén virít egy Predator logó hogy biztosan tudja mindenki, mi az Acer elit klubjához tartozunk. A csomagolás tehát roppant praktikus és egyszerű, ráadásul minimális anyagot tartalmaz, így az öko lábnyomunk egy aprócska szösszenettel még kisebb lehet.
Méreteit tekintve a 210 X 201 X 90 milliméteres dimenziókkal találkozunk, súly tekintetében pedig 340 grammot kell megtartani a nyakunknak. Az 50mm Neodymium méretű hangszórók 32 Ohm impedanciára képesek, a kialakítás természetesen zárt rendszerű. A hatótáv 10 méter.
Térjünk is rá az eszköz tudására! A jobb oldali hangszórón semmilyen gomb nem kapott helyet, mindent a bal oldalon kezelünk. Itt sorban vannak egymás mellett-alatt (kinek hogy tetszik) a bekapcsológomb, a hangerőszabályozó, a mikrofon némító gombja, a töltő csati, egy boost gomb (erről mindjárt), valamint a mikrofon csatlakoztatására szolgáló bemenet.
A hangszórókat és a fejre simuló tartót is jó minőségű szövetanyag borítja, ami különösen dícsérendő azok számára, akik megtapasztalták már nem egyszer hogy a műbőr milyen szépen kezd el bomlani néhány hónap után, és a fejünkön, fülünkön maradt darabkák milyen iszonyat idegesítőek, arról nem is beszélve, hogy simán teli lehet szemetelni velük a szobát amikor felállunk a gép elől és levesszük azt.
A Geale 550 egyébként roppant kényelmes mind a fülnek, mind pedig a fejnek: egyáltalán nem nyom, a puha párnák kellemes viselést tesznek lehetővé, de mindemellett egyáltalán nem csúszik le vagy mozog a fejen a headset. Mivel vezeték nélküli fülesről beszélünk, ezért nem mellékes az az információ hogy az üzemidő a gyári adatok szerint nagyjából 11-12 óra, amit nagyrészt meg is tudok erősíteni, mert én 7-8 óra folyamatos használattal simán elvoltam. És nem azért ennyi mert a fülesből kifogyott a szufla, hanem azért mert belőlem fogyott ki.
A hangszórókon található Predator logók egyébként a mai kor "követelményeinek" megfelelően világítanak, ahogy körben is fény fut végig. Persze ebbpl mi sokat nem fogunk érzékelni, de rendezvényeken, vagy karácsonykor a látogató családok szintén gamer tagjai előtt igen komoly rajoskodó faktor lehet az arra fogékonyak számára.
Hangminőség tekintetében nem sok szó érheti a ház elejét: a Galea 550 nagyszerűen szól ha játékról van szó, a tisztán sztereó hangzásra képes fülesben nagyszerűen jönnek vissza a csata hangjai, még a heccsátolás is sokkal élvezetesebb amikor tisztán hallod a mazsola dude sikító hangját. Ha valaki szereti a mélyebb hangokat, akkor a boost gomb megnyomásával dörgedelmesebbé változtatható az atmoszféra.
Zenére szintén jól reagál a headset, de kétségtelen, hogy játékra és filmezésre az igazi, abban a közegben érzi igazán jól magát. Kezelő szöftvert nem kapunk mellé, a beállítások tárháza így meglehetősen korlátozott, csak a nyomógombokra hagyatkozhatunk, de ez nem feltétlenül baj, én például sosem finomhangolom saját appokban a füleseket, megkapják a sima hangszínszabályzást és ennyi.
A vezeték nélküli csatlakozást egyébként kétféle módon tudjuk igénybe venni, van egyrészt a Bluetooth 5.2 kapcsolódás, ami talán milliszekundumokban mérhető késést képes okozni - én ezt nem vettem észre teszt közben -, de van egy wifi lehetőség is, ami 2,4Ghz-en működik. Ehhez csatlakoztatnunk kell a gép usb portjába a mellékelt wifi sticket és voilá, máris atomstabil a kapcsolat.
Az akkumulátor feltöltése 100%-ra nagyjából 2-3 órát vesz igénybe, de ennyi szabad időt csak adunk szerencsétlennek még akkor is ha a legkeményebb hardcore arcok módjára alig alszunk valamit amikor itt az új Call of Duty. Az Acer Predator Galea egyébként nem csak P-vel használható, de mobilokkal és konzolokkal szintént, a Switch és a PS4-PS5 biztosan támogatott, ahogy a macOS is.
Az Acer Predator Galea 550 a legjobb és egyben a legdrágább füles jelenleg a szériában, ez éppencsak egy hangyányival 50 ezer forint alatti árat jelent. Viszont ezért többféle vezeték nélküliséget, bőven korrekt, a kategóriában határozottan jó - ám "csak" sztereó - hangzást, karton headset tartót, egyszerű kezelhetőséget, RGB világítást és két év garanciát kapunk. Aki szereti a szabadságot és ultra széles frekvencia tartományú, kiváló hangminőségre vágyik játék közben, annak biztosan nem fog csalódást okozni!