A telefon külseje szakítva a G széria hagyományaival, egyediségét ledobva, más gyártók modelljeihez hasonló külalakot kapott, azonban a külső alatt rejtőznek meglepetések, ugyanis a Modular Type fantázianévre hallgató kiszerelés moduláris kialakítást, otthoni bővíthetőséget takar.
Ezzel a megoldással könnyen digitális kamerává, hifi-zenelejátszóvá és más eszközökké alakítható, a telefon. A G5 kihúzható és ezáltal cserélhető akkumulátort kapott, a kamera szerepét 135 fokos, nagylátószögű objektív tölti be, elöl pedig a 3D Arc Glass fantázianévvel ellátott, ívelt 5,3 QHD IPS Quantum colos képernyő hoz változatosságot a lapos androidos piacra. A belsőben Snapdragon 820 processzor lapul, Adreno 530 és X12 LTE modem társaságában.
Az LG G5 Always-on képernyő kapott, ami a Windows-os telefonoknál már évek óta megtalálható Glance screen androidos verziója némileg továbbfejlesztve, és röviden azt takarja, hogy a dátumot, pontos időt és más értesítéseket anélkül lehet megnézni, hogy fel kellene ébreszteni a telefont.
LG 360 VR virtuális szemüveg
Az LG Friends névre keresztelt készülékcsalád tagjaival kiegészítve a G5 teljes értékű digitális fényképezőgéppé, Hi-Fi zenelejátszóvá és más eszközökké alakítható át, az újdonságokat folyamatosan fogjuk bemutatni a Game Channel-en.
Az LG a telefon és annak kiegészítői mellett bemutatta a 360 VR virtuális szemüveget is, amely a Samsung megoldásához hasonlóan kizárólag a G5-tel használható és az okostelefonhoz egy speciális kábellel lehet csatlakoztatni.