Átlépte a százezres küszöböt az 1986 óta írt számítógépes vírusok száma

2004. december 30.
3.1431
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Hírblock profilja, adatai
Hírblock
A nyilvántartások kezdetétõl, 1986-tól számolva az ismert számítógépes vírusok száma az idén átlépte a százezres küszöböt.

Az idei március egymaga 1800 vírussal járult hozzá a növekedéshez. Az év során öt nagy vírus család okozott kilenc komolyabb fertőzési hullámot. Az összes fertőzés több mint ötven százalékát három vírus család, a NetSky (27,5 százalék), a Sober (18,4 százalék) és a MyDoom (14,6 százalék) okozta. Komoly problémát okozott a felhasználóknak a spam-levelek növekvő száma is.

Ausztriában az elektronikus levelek 62-74 százalékát tették ki a kéretlenül érkező reklámanyagok. Ehhez képest a vírusos üzenetek aránya átlagos napokon mindössze 14-16 százalékos volt. A kitörési hullámok kezdetén viszont hét levélből akár hat is vírusos lehetett.

A Bagle, NetSky, MyDoom, Sasser és Sober vírusok megjelenése fordulatot tükröz a vírusírók motivációjában. Először jelentek meg tömegesen az anyagi haszon reményében írt vírusok. A vírusírók idegen gépek megszerzésére és azok kapacitásának értékesítésére törekedtek spam-reklámok küldői számára, illetve valamely harmadik rendszer ellen intézett szolgáltatás elfojtási támadásokat végrehajtó zombi-gépek irányítás alá vételét tűzték ki célul.

"A spam és a vírus technológiát összekapcsoló nyereségérdekelt motiváció a fenyegetettség új dimenziójának megjelenésével jelentős mértékben növeli veszélyeztetettség dinamikáját" - írja az osztrák Ikarus Software "Viren und Spam Situationsbericht 2004" jelentése.

A vírus- és spamvédelem terén az idén jelent meg a szűrési technológiát a szolgáltatókhoz telepítő trend. "Ez mentesíti az egyes felhasználókat az újabb és újabb frissítések telepítése alól" - méltatja a jelenséget a tanulmány. A spam-üzenetek ellen azonban maguk a felhasználók védekezhetnek a leghatékonyabban, ha nagyobb gondossággal járnak el levélcímük kezelésekor. "Semmiképpen nem szabad a levelezési címet mindenféle honlapoknak kiadni."
1 hozzászólás

[Tiltott felhasználó!]

12 éve, 9 hónapja és 20 napja

[Tiltott felhasználó!]

 
legutóbbi hozzászólások