Az Ethernet hálózaton keresztül felvett minimális árammennyiség dacára a két modell napjaink legnagyobb teljesítményű vékony kliensei közé tartozik - a korábbi rendszerek teljesítményének akár hatszorosára is képes. Egyre több vállalat aknázza ki a vékony kliensek és a virtuális asztali gépek előnyeit. A Gartner szerint "a globális PC-eladások 1,1 százalékkal csökkentek 2010 első negyedévével összehasonlítva - az utóbbi hat negyedévben most először mutatkozott visszaesés az egy évvel korábbi adathoz képest". A Fujitsu vékonykliens-értékesítése ugyanakkor megduplázódott a negyedévben, ami jól mutatja az elmozdulást a virtualizált környezetek felé.
A vékony kliensek éppoly könnyen kezelhetők, mint a hagyományos asztali PC-k, és az általuk nyújtott végfelhasználói élmény is azonos, ugyanakkor olcsóbbak, egyszerűbben felügyelhetők és - a mozgó alkatrészek hiányának köszönhetően - megbízhatóbbak is náluk. Maguk az egységek csak a felhasználó oldali felületet biztosítják, miközben a számítástechnikai műveletek többsége a szerveren zajlik. Mivel a vékony kliensek a szerveroldalon adminisztrálhatók, egyszerűbbé válik a szoftverfrissítés és gyorsul az új asztali szoftverképek telepítése.
A kiegészítő grafikus kártya révén a FUTRO S900-hoz akár négy kijelző csatlakoztatható, ezért az egység ideális a több képernyőt igénylő operátori környezetekbe. A két memóriakártya-nyíláson keresztül a helyi rendszerteljesítmény növelhető. A csatlakozási lehetőségek között mindkét modellnél WLAN is szerepel.
Feldolgozási képességeiknek köszönhetően a vékony kliensek még a rendering és a nagy teljesítményigényű 3D modellezési feladatokkal is boldogulnak. A Fujitsu modelljei az elsők között támogatják a DirectX11 grafikus technológiát.
A FUTRO S900 alapára bruttó 99 000 Ft, a FUTRO S700-é pedig 89 000 Ft.