
Amikor megérkezett a gépet rejtő doboz, nem akartunk hinni a szemünknek. De a kicsomagolás után sem. Miután év elején új, nagyobb irodában folynak a tesztek, gondoltuk, soha nem lesz gond a hellyel, de megint bebizonyosodott: soha ne mondd, hogy soha. Az Acer Predator Orion 9000 akkora, hogy méretei miatt nem tudtuk a saját irodánkban rendesen befotózni, ezért az Acer Magyarország saját helyiségében kellett elkészítenünk a képeket. A desktop PC kivételesen nem az asztal lapjára hanem az asztal mellé került, de így is fölé magasodott a maga 64.3cm magasság, 29.9cm szélesség és 70cm mélység méreteivel.
A ház borítása magán visel minden elemet, ami a Predator szériát egyedivé teszi, és itt nem csak az óriási logó(k)ra kell gondolni, de maga a vonalvezetés, az ívek, a formák, a hűtőrácsok mind olyan megkülönböztető jegyekkel vannak felvértezve, amiről a brandet ismerők számára azonnal egyértelművé válik, mit lát éppen. Az őrületes dimenziók mellé persze brutális súly - esetünkben 20 Kg - is jár, ezért a gépre kerekek vannak szerelve, hogy ne cipelni kelljen, hanem húzni lehessen mint egy bőröndöt.
Agresszív vonalvezetés minden irányból
A borításon mindenhol RGB ledcsíkok húzódnak végig, a hűtőrácsok mögött elhelyezett ventillátorok szintén színes fényekben úsznak. A dekorszínek az Acer saját szoftverével állíthatók, ahogy a csomagban szintén megtalálható egér és a billentyűzet színei is szabadon változtathatók.
A ház elején egy lenyitható ajtó mögött található a DVD-író, alatta pedig a headset számára lehet egy tartót kipattintani. Imádtuk. A felső részen található a bekapcsoló gomb, USB csatlakozók, füles és mikrofon bemenet, valamint... a Turbo gomb!!! A 386-os PC-k korában ez azért persze kicsit másként működött mint most, az Orion 9000-en, amin konkrétan egy overclockot kap a gép, tehát nem kell külön állítgatnunk segédprogramokban, egy pöccentés és a gép még durvább teljesítményre kapcsol.
A gép hátulján a venti társaságában találjuk a csatlakozókat: összesen 7 USB plusz egy Type-C mellett a billentyűzet / egér csatlakozót, SPDIF kimenetet, Gigabit LAN-t és a hang ki-bemeneteket leljük, a Clear CMOS mellett, ami szintén ide került kivezetésre a gép belsejéből. Természetesen a videokártyák HDMI kimeneteiben sincs hiány, összesen kettőt is találunk a kártyákon, DisplayPortból pedig három sorakozik egymás mellett. A beépített wifi mellett bluetotthon is tudunk vezetéknélküliskedni.
Overclock egy gombnyomásra
A torony felső részén hőkivezetés és az óriási fülek találhatók, amivel az arra vetemedő bátrak cipelni tudják a monstrumot. Ezeket a fogantyúkat és sok minden mást is karbon borítással vontak ba, ami szintén komolyat dob a dizájnon.
A nálunk járt tesztgépben az alapjáraton is 3.3GHz-en pörgő, 10 magos Intel Core i9 7900X CPU mellett SLI-ben összekötve 2 db - 11GB GDDR6-tal ellátott - nVidia GeForce RTX 2080Ti (!) GPU lapult, 32 GB RAM és 1TB SSD és 3TB HDD társaságában. A hangzásért a Creative SoundBlaster X720 felel. Az operációs rendszer szerepét a Windows 10 Pro töltötte be. Tesztjátékként PUBG, Call of Duty: Black Ops 4, Grand Theft Auto Online és a legfrissebb verziójú, tesztjeinkben jól bejáratott World of Tanks szolgált.
Az természetesen borítékolható volt már bekapcsolás nélkül is, hogy akadásnak, röccenésnek nyoma sem lesz, de amikor natív 4K-ban Ultrára állítva 70-90FPS-sel ömlött az arcunkba a kontent, azért igen komoly sírógörccsel kellett megközdenünk, természetesen örömünkben. A látványorgia okozta sokkhatásból felépülve megbontottuk a házat - persze nem volt nehéz dolgunk, hiszen könnyen eltávolíthatóra van tervezve a case -, bár az egyik oldal eleve plexis, mert amit bent lát az egyszeri gamer, az maga a hardveres mennyország.
Az RGB színek külön vezérelhetők minden elemnél
A belső minden egyes porcikája a legigényesebb alkatrészekből áll, a vízhűtésért például a Cooler Master felel - egyedül talán csak a memória lepett meg minket, ami a Crucial megoldására épül. Nincs vele semmi probléma, de vannak combosabb gyártók is az iparban. Emellett talán ez az egyetlen eleme a háznak, ami nem Predator logózott és nem világít rajta az RGB. Mert hogy minden elem megkapta az Acer gamer márkájának emblémáját és feliratát odabent is, a világítás pedig nem csak külsőleg uralja a dizájnt, hanem a belső hardverelemeket is beborítja.
A vízhűtés előre is vetíti az egyik legnagyobb erejét a gépnek: hiába az óriási teljesítmény, az Orion 9000 mégis hihetetlenül csendes. Persze a légmozgás érdekében a házban van 5 db 120 mm-es ventillátor, de a processzor és a videokártyák hőtermelésének elfolytását nagyon hatékony vízhűtéssel oldotta meg a céggel most már elég régóta együttműködő CM. Egyébként a ház minden része, ennek megfelelően a plexis borítása is úgy van megtervezve, hogy az elektromágneses interferenciát kint tartsa. A tápellátást 1000 Wattos tápegység biztosítja.
Billentyűzet és egér is van a csomagban
Ahogy feljebb is említettem, a teljesítményben semmi kivetnivaló nem volt - meglepő is lett volna -, viszont mint minden brandelt gép, az Orion 9000 is teli van pakolva az Acer által biztosított szoftverekkel, amik sok esetben teljesen feleslegesek, így aki ebbe a gépbe invesztál, első körben, mielőtt telepítésekbe kezd, inkább gyaluljon. Elég ha maradnak a segédszoftverek, amikkel az RGB-t és a teljesítményt tudjuk állítgatni, a többi kuka.
A csatlakoztatott kijelző szerepét a 27"-os Acer Predator X27 Nvidia G-Sync 4K HDR Monitor töltötte be, a teszthez használt játékok esetében nem tapasztaltunk semmilyen fennakadást, pedig 144Hz képfrissítésű UltraHD-ről beszélünk. A legmeglepőbb talán a World of Tanks esetében tapasztalt ingadozó FPS volt, ami bár nem ritka ennél a játéknál, de SLI-be kötött RTX 2080Ti esetében egyenesen arcátlanság. Nyilván nem a hardverrel volt a probléma, hiszen semmi másnál nem tapasztaltunk ilyesmit.
Az már természetes, hogy egy ilyen gép teljes mértékben VR Ready, így a hozzá csatlakoztatott VR egységgel biztosan nem lesz problémánk (már csak játék kéne hozzá, khmmm), ezt mi nem próbáltuk ki élesben.
Logók, minőségi anyagok és RGB ledek mindenhol
Érdekesség egyébként a géppel kapcsolatban, hogy itthon szerelik őket össze, mégpedig egyenként, és minden összetevőjét kézzel, nincsenek előre leszállított összeállított elemek. Az elkészült 9000-esben egy apró lapon látjuk azt is, hogy ki volt az elkövető - innen üzenjük a tesztgépet összeállító Ferinek hogy szép munkát végzett!
A bővíthetőség lehetőségét bőségesen meghagyta az Acer: ezt nem csak a nyolc memória slot, de a plusz SSD és HDD helyek is alátámasztják. A gépben rengeteg szabad hely és tér van, nem lesz gond a bővítéssel vagy az alkatrészek cseréjével. Az biztos, hogy ez a konfiguráció hosszú évekig nem fog semmilyen bővítést igényelni, ami bizonyos keretek között igen jó befektetést jelenthet.
Külön asztal kell az Acer Predator Orion 9000-nek
Ennek a brutális teljesítménynek azonban megvan az ára, a nálunk járt kiépítésben az Acer Predator Orion 9000 akciós áron 2.199.900 Ft-ot kóstál, ami bizony nem kevés pénz. Nagyon nem. Ennek ellenére megvan a maga felvásárlóközönsége, amit alátámaszt az is, hogy viszik a gépet. Nem tömegcikk, de nem is annak van szánva.
Ez egy Acer erődemonstráció, amit egy szűk réteg tud kiélvezni, de ők nagyon.
Az Acer Predator Orion 9000 mindenben a maximumot kapta meg, ezt tükrözi az ára is!
