Egy újabb laptopteszt helyett ezúttal arra gondoltunk, hogy a piac egyik legjobb gépének segítségével körbejárunk egy olyan témát, amelyről pár éve komoly viták zajlottak, mára azonban inkább csak a piacon elérhető termékek alapján láthatjuk, hogy merre folyik az a bizonyos folyó.
Az első gamer laptopok bizony nagyok és nehezek voltak, számos kompromisszummal járt a használatuk, ám ez a technológia fejlődésével egyre csak csökkent. Manapság egészen elképesztő gamer gépeket láthatunk a piacon, elég csak az üzleti laptopok kompaktságával és stílusával büszkélkedő, mégis sokunk asztali gépét megszégyenítő teljesítménnyel bíró ROG Flow X13-ra gondolni vagy a 14 colos társára, a ROG Zephyrus G14-re. Többen azonban még mindig azt mondják, hogy ők bizony úgy próbálnak kompromisszummentes választásra törekedni, hogy nem mondanak le a nagyobb kijelzőről és az ezzel járó jobb játékélményről.
Merthogy nem mindenki tud mindenhol egy legalább 24 hüvelykes, 144Hz-es monitort a laptopjához csatlakoztatni és az is igaz, hogy manapság bizonyos munkakörökhöz sem nagyon létezik jobb választás egy gamer laptopnál. A kérdés tehát adott: megérheti e még 17 colos gamer laptopot választani? A ROG Zephyrus S17 segítségével ugorjunk is a tények közé.
Kijelző
A ROG Zephyrus S17 hozzánk egy 4K-s, 17,3 colos kijelzővel érkezett, mely maximum 120Hz-es képfrissítésre képes. Az ASUS az elmúlt időszakban nagy hangsúlyt fektetett a kijelzők képminőségére a felsőbb szegmensben, így nem meglepő, hogy ez a panel is 100% DCI-P3 színskála lefedettséggel és Pantone hitelesítéssel rendelkezik, tehát játék mellett bizony grafikai munkákhoz, 3D tervezéshez és videószerkesztéshez is jó választás lehet.
Erő
A nagy gépek általában nagy erővel is járnak, hiszen a nagyobb készülékházban több hely marad a hűtésnek. Jelen esetben ez hatványozottan igaz, hiszen a Republic of Gamers széria egyik legerősebb modelljével van dolgunk. A nálunk járt modellben egy Intel? Core? i9-11900H processzor teljesített szolgálatot egy NVIDIA GeForce RTX 3080 társaságában, memóriából pedig maximum 48GB-ot bír el a konfiguráció. Ezt ugye jó néhány asztali gép is megirigyelhetné, még akkor is, ha nyilvánvalóan laptopokba tervezett processzorról és grafikus kártyáról van szó.
Extrák
Ez a rész főként csak a Zephyrus S17-re vonatkozik, hiszen nem csak az egyik legerősebb ROG gépről van szó, hanem az egyik leginnovatívabbról is. A kijelzőt felnyitva rögtön szembetűnhet, hogy a billentyűzet 5 fokban automatikusan megemelkedik, mely egyfelől a kényelmesebb gépelést, másfelől pedig hatékonyabb hűtést is biztosít. A billentyűzet ráadásul nem csak teljes RGB-ben pompázik, hanem optikai mechanikus billentyű kapcsolókkal rendelkezik, ami a rendes asztali gamer billentyűzetek érzetét és gyorsaságát biztosítja.
Szintén a nagy kijelzőhöz szükséges ház méretének köszönhetjük, hogy egy 6 hangszórós Dolby Atmos rendszer kerülhetett a gépbe, így munka után, amikor filmezni támad kedvünk a 4K felbontású, színhelyes kijelzőn, akkor bizony a hangélmény is követni fogja a képélményt. Mindehhez hozzájön a 3D mikrofon elhelyezés és az ASUS AI zajszűrő technológiája, mely a kijelző feletti webkamerával kiegészülve tökéletes megoldást jelent a nappaliból levezényelt online meetingekhez.
Összegzés
A Zephyrus S17 abszolút meggyőzött minket arról, hogy van még értelme 17 colos gamer laptopokat gyártani és felhasználóként keresni a piacon. Persze ez egy igazán kivételes darab, melynek korábbi, 15 colos változata is egy szuper gép volt és a ROG, valamint TUF szériában is van még ekkora kijelzővel szerelt ajánlata az ASUS-nak, elég csak a ROG Strix G17-re vagy a 17 colos TUF modellekre gondolni.
Nem akarunk vészjóslóak sem lenni, de ahogy korábban is írtuk, a trendek azért még így is mást mutatnak. A kompaktság és a különleges kialakítás egyre népszerűbb irány a gyártók körében, de szerencsére egy ilyen óriás, mint az ASUS meg tudja azt tenni, hogy egyszerre fejleszti mindkét vonalat.
Nektek mi lenne az ideális képernyőméret 13-17 col között?
Ez a cikk egy szponzorált tartalom / PR cikk, amely nem feltétlenül a Game Channel szerkesztősége által készített tartalom.
fighterlaci
10 órája és 13 perceEgy újabb mérföldet ért el a Clair Obscur: Expedition 33