Nagy szeretettel hoztuk el nektek legfrissebb blogbejegyzésünk, melyben egy sokak által kedvelt témát elevenítünk fel, ehhez pedig két olyan termékünket hívtuk segítségül, melyekről nem is olyan régen rántottuk le a leplet. Mai témánk tehát a játékosoknak szánt perifériák családja lenne, mely jó néhány családtagot foglal magában. Az elkövetkezendő néhány sorban azonban csak egy termékcsaládról lesz szó, mely kapcsán néhány praktikus tanácsot is megosztanánk veletek, valamint átfogó képet adunk két új termékünkről. Következzék tehát a játékosoknak szánt egerek témaköre, melyet mai blogunkban a nemrég leleplezett CM Storm Alcor és Mizar páros segítségével fogunk körüljárni.
Akik a kezdetek óta velünk vannak, azok emlékezhetnek, hogy első témáink között szerepeltek az egerek. Róluk szóló rendkívül sikeres blogunk
Mi az a DPI és miért fontos a gamer egereknél? néven érhető el blogjaink között. Persze az összes eddigi írásunkat meg tudjátok nálunk tekinteni, így semmiről sem maradhattok le, valamint fontosnak tartjuk kiemelni, hogy mostani blogunk főként a két új termék veletek való megismertetését tűzte ki céljául. Véleményünk szerint a számítógépes játékosok kellőképpen tisztában vannak az egereket érintő legfontosabb tulajdonságokkal, így döntésüket főként az árcédula és a kialakítás határozza meg. Ettől függetlenül a DPI-ről ismét megosztanánk veletek a legfontosabb információkat.
A DPI az egy inch-en elhelyezkedő képpontok számát jelöli, ezért értelemszerűen minél nagyobb ez a szám, az egér annál pontosabb és gyorsabb lesz.
Most már rá is térnénk két főszereplőnkre, melyek az Alcor és a Mizar neveket kapták. A nevek említésénél specifikáció szerinti rangsort állítottunk fel, így bizonyára sokaknak kiderült már, hogy két olyan megoldással van dolgunk, melyek között érdemi különbségek fedezhetőek fel. Kezdjük is az
Alcor névvel megáldott egerünkkel, mely
optikai érzékelőt kapott, méghozzá egy
Avago 3090-est. A DPI szintet egészen
4000-ig emelhetitek a négy előre beállított opció segítségével. Természetesen magán az egeren találhatóak a váltást segítő gombok, így akár menet közben (on-the-fly) is állíthattok rajta. A minőségi Omron kapcsolók segítenek abban, hogy hosszú ideig hű társunk legyen az Alcor. További érdekesség, hogy a DPI állítással szimultán az egeren található CM Storm logó színe is változik.
A
Mizar esetében már
lézeres érzékelőről számolhatunk be nektek, mely az
Avago 9800-as egységben teljesedik ki. A Mizar ilyen téren nem ismer kompromisszumokat, hiszen egészen
8200 DPI-ig állítható az érzékelő, melyet szintén négy szinten keresztül tarthatunk kordában. A biztos fogást segítik az oldalsó megerősített gumibetétek. A Mizar szoftveres támogatása is igen erős, hiszen segítségével állíthatjuk a DPI szinteket, elmenthetjük a profilokat és a hét programozható gombot is személyre szabhatjuk.
A termékek már elérhetőek a
Cooler Master webshop-ban, illetve a boltok polcain is hamarosan találkozhattok majd velük. Az ajánlott bruttó végfelhasználói árakról is be tudunk nektek számolni, hiszen az
Alcor 11 900, míg a
Mizar 14 900 Ft-os árcédulát kapott tőlünk.