A történet szerint 2022-ben járunk, abban az évben amikor megjelenik egy új és tökéletesnek vélt virtual reality videojáték. Konkrétan egy MMORPG-ről van szó, amit egy NervGear nevű sisakkal lehet irányítani. A készülék közvetlenül a játékos agyának az utasításait veszi. A Sword Art Online nevű játékból 10 000 darabot értékesítettek, amit rögtön el is kapkodtak az izgatott játékosok, de ha tudták volna előre, hogy mi vár rájuk...
A főhősünkkel az első bejelentkezéskor ismerkedünk meg igazán. Ő lenne Kirito, akinek nem csak a 10 000-be sikerült bekerülnie, de részt vett az 1000 fős bétában is.
Minden jól alakul egész addig, amíg rá nem jönnek, hogy nem tudnak
kilépni a játékból.
Nem sokkal utána megjelenik a kissé elvetemült és istenkomplexussal küszködő Akihiko Kayaba, a játékmester, aki megalkotta a játékot, a készüléket és elmagyarázza a dolgokat.
Pontosabban azt, hogy ezt a világot ő teremtette, a kijelentkezés hiánya nem hiba és most már mindenki marad addig, amíg végig nem megy a 100 szinten vagy meg nem hal. Utóbbival az a probléma, hogyha valaki meghal a játékban, akkor a készülék miatt a valóságban is meg fog, mivel ebben az esetben a NervGear képes kárt okozni az agyukban, ha a valóságban valakiről megpróbálják eltávolítani, akkor is szomorú véget fognak érni.
Így hát nincs más esély, mint fejlődni és menni előre. Egyébként a játékban nincsenek varázslatok, csakis fegyverek, illetve még kristályok vannak, amivel képesek varázslatszerű hatást elérni.
Az alkotás 2012-ben, vagyis tavaly jelent meg. Eredetileg light novel formájában létezett a történet, de már több manga is megjelent. Az anime pedig 25 részes összesen.
Továbbá akik még mernének játszani egy SAO játékkal és rendelkeznek PSP-vel, azok az idén márciusban megjelent Sword Art Online: Infinity Moment című játékkal tehet egy próbát.
Mivel egy viszonylag új darab, így a megjelenésével nem lesz gond. Minden korosztály bátran belevághat, sem látványban, sem szövegvilágban nincs kifogásolhatni való a fiatalabbak számára, viszont avatatlan anime nézőknek talán nehezebben feldolgozható, mint az Attack on Titan, amiről ezelőtt írtam, mivel erősebben hordozza a műfajra jellemző vonásokat. A mű viszonylag sokszínű, van itt fantasy, sc-fi, romantika, kaland és akció elem is, ennek tudatában tessék nekivágni. Hajrá!