A Homefront PR mutatványa 7000 dolláros büntetést vont maga után

2011. december 14.
3.1101
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Cpt_Nihil profilja, adatai
Cpt_Nihil
Tavaly márciusban, amikor már javában munkált a Homefront-népszerűsítő gépezet, egy PR cég piros lufikat eresztett az égnek, az akciójáték rendhagyó propagálásának céljából - a dolog azonban csakhamar kényelmetlen fordulatot vett, azok többsége ugyanis nem durrant ki egy bizonyos magasságban, inkább úgy határoztak, a San Francisco-i öbölbe hullanak.
 

És eme tettükért a cég komoly pénzbírsággal volt kénytelen vezekelni.

A TrashTalkFCM 2010. márciusában sajátos népszerűsítő módszerrel kívánt élni a GDC alkalmából: több ezer piros léggömböt bocsátottak fel azt remélvén, hogy azok majd jól kipukkadnak a magasban, és a közönség nyakába hullajtják a Homefront előrendelésének pozitíviumait taglaló üzeneteket. Csakhogy a káprázatos PR fogást - hogy úgy mondjam - elfújta a szél, méghozzá egyenest a San Francisco-i öbölbe... ami jócskán megdobta a mutatvány árát.

A San Francisco-i Öböl Régionális Vízminőség-ellenőrző Szervezet 7,000 dollárra büntette a felelős PR céget; az árba bele van kalkulálva a segítség, amit a cég nyújtott a léggömbök eltakarítása során.
2 hozzászólás

Johnnnnny

14 éve, 8 hónapja és 17 napja

azt meghiszemmosolygó smiley

válasz erre

Braddock

14 éve, 8 hónapja és 17 napja

Hát akkor kicsit drága mulatság volt!

válasz erre
 
legutóbbi hozzászólások
 
marco profilja