A sajtótájékoztatót Kunos Balázs, a Telekom üzletág vezetője nyitotta, aki beszámolt a Samsung eddig elért sikereiről, az eszközök elterjedtségéről, valamint arról, hogy milyen nagy arányban találhatók meg a Samsung által gyártott hardverelemek a konkurencia eszközeiben. Érdekes adatokat is hallhattunk, hiszen kiderült, hogy a Samsung percenként 530 mobiltelefont ad el a világon, ami számomra mindenképpen a megdöbbentő, szájtátós kategóriába esik.
A rövid felvezetés után átvette a szót Gáspár József, a Samsung online marketing specialistája, aki először a Samsung saját fejlesztésű mobil operációs rendszeréről, a Bada-ról beszélt. A tegnapi napon debütált a bada Premium Store, amely leginkább az Androidos Makethez hasonlítható. A Bada-s telefonok alkalmazásboltjából fizetős és ingyenes alkalmazások egyaránt letölthetők, és sikerességét jelzi, hogy márciusig nagyjából 100 milliószor töltöttek le különböző alkalmazásokat a felhasználók a jelenleg nagyjából 7 ezres kíálatból. A Premium Store-ba egyébként szigorú ellenőrzések után kerülhetnek be az appok, így az olyan rettenetesen értelmes alkalmazásszemetek, mint a sörivó alkalmazás, messze elkerüli a rendszert.
Galaxy S II hardveres újítások
A Bada ismertetője után érkezett a várva várt Galaxy S II bemutató, ahol az eddig nagyrészt már megismert információkat megerősítve hangzottak el a Samsung új mobiljának részletei. A Samsung Galaxy S II 125.3 x 66.1 x 8.5 mm méretével közel másfél mm-es csökkenést tud felmutatni a Galaxy S-hez képest. A súlya is csökkent némileg, 116 g-ot nyom a mérlegen, annak ellenére, hogy az akkumulátor is nagyobb, 1.650mAh teljesítményű lett. Az új mobil 4.3 colos, 480X800px felbontású Super Amoled Plus (Gorilla Glass) kapacitív érintőkijelzővel, 8 megapixeles autófókuszos kamerával, Android Gingerbread 2.3 rendszerrel érkezik. A kütyüt Dual-core 1.2GHz ARM Cortex-A9 processzor hajtja, ami döbbenetes teljesítményt produkál a telefonban. Emellett Mali-400MP grafikus chip teljesít szolgálatot, a kommunikációért és szórakoztatásért pedig a 21 Mbps-os HSDPA, 5,76 Mbps-os HSUPA, 802.11b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0, FM-rádió, TV-kimenet felel.
A telefon a DNLA technológiát is megkapta, ezért bármilyen egyéb, DNLA eszközzel képes kommunikálni. Segítségével Wifin keresztül nyomtathatunk, vagy vezérelhetünk egyéb erre alkalmas eszközöket, mint például az új Samsung Smart tévéket.
Speciális szoftverek
A szoftveres újdonságok közül kiemelendő a Gaming Hub, Music Hub, Social Hub, Reading Hub alkalmazáscsoport, amivel csoportosítva érjük el az általunk használni kívánt funkciókat, így például a játékokhoz kapcsolódó minden tevékenység egy helyen található, vagy akár egy felületről postolhatunk Facebook és Twitter kliensünkbe is. Érdekes újdonság még a Kies Air, amely a Kies PC-re telepített verziójával egy hidat képez, és egyéb összeköttetés nélkül lehet a PC és a mobil között szinkronizálni, valamint böngészni a tartalmakat. Nekem, mint BlackBerry felhasználónak ezek nem olyan nagy újdonságok, de ezekkel az alkalmazásokkal szemlátomást kezd az Android is kezelhető eszközzé válni. Legfőképp, ha a Lost Phone management-et nézzük. A Galaxy S II-höz olyan védelmi eszközt fejlesztett a Samsung, ami bizony sokak számára hasznos lehet, hiszen az ellopott, vagy elveszett telefon megtalálásához fejlesztett alkalmazás a következőket képes ellátni:
15 percenként GPS koordináták adatait közli a telefon (12 órán keresztül)
Távolról kezdeményezhető hívásátirányítás, csengőhang állítás, némítás, híváslista lekérdezés
Kommunikációs portok ki / be kapcsolása
Lock&Wipe, amivel minden tartalom, információ törölhető
Az egyik legviccesebb bemutatóban egy fordító szoftvert láthattunk működés közben, aminek a feladata, hogy ha olyan nyelven akar velünk valaki kommunikálni, amit nem értünk, akkor csak oda kell tartani neki a telefont, elmondja a mondandóját, majd lefordítja azt az eszköz a mi nyelvünkre. Pontosabban a mi nyelvünkre még nem, mert magyarul nem tud, de állítólag elérhető lesz nekünk is a fícsör - egyszer. És hogy mitől is volt ez vicces? A bemutató videóban egy kutya és egy tyúk közötti párbeszédet követhettünk végig!
Említésre méltó még az USB On-the-go, aminek a lényege, hogy ha netán fényképezés közben megtelik a telefon memóriája, csak csatlakoztatnunk kell egy USB eszközt, lementeni a képeket és máris folytathatjuk a fotózást.
A Galaxy S II bemutatója után Je-Su-Lee folytatta a sajtótájékoztatót, aki a Samsung Galaxy S WiFi készüléket mutatta be számunkra. Az eszköz kétféle méretben lesz kapható, 4 és 5 colos változatban. A 2500 mAh-s akkumulátorral, 1 GHz-es Hummingbird processzorral szerelt kütyü akár 60 órán át tud zenét, és 8 órán keresztül videót lejátszani egyhuzamban. Ez nem rossz, főleg ha figyelembe vesszük, hogy alapból kezeli a DivX videókat is. A kütyü tulajdonképpen egy Galaxy S II, telefonfunkciók nélkül, erősebb akksival, kifejezetten multimédiás eszköznek szánja a cég. Érdekessége még, hogy a hamarosan bevezetésre kerülő Samsung Smart tévékkel is nagyszerűen együttműködik. Ez nem csak azt jelenti, hogy távirányító helyett is használhatjuk, hanem többek között olyan extra funkcióval is kecsegtet, mint hogy a tévé képét lehet rajta nézni. Hogy ez még nem akkora kunszt? Akkor mit szóltok ahhoz, hogy a tévén a család filmet néz, ti pedig az S WiFin egy másik csatornát, mondjuk sportot... Merthogy ezt is tudja. Tetszetős!
Kipróbáltuk
Minden bemutatott eszközt ki is lehetett próbálni és mi rá is vetettük magunkat rendesen a kiállított darabokra. A Galaxy Tab gyors, szép, könnyű, de semmi extrát nem hordoz. Aki Tab vásárlásra adja a fejét, nem fog csalódni benne, de semmilyen csodára ne számítson. Mindent tud, amit tudnia kell, de ennyi. A Samsung Galaxy S WiFi nekem abszolúte nem akaródzott működni, az okára nem sikerült rájönnöm. Lassú volt, nem azt csinálta amit akartam, és tulajdonképpen a videónézésen kívül semmi konkrétumot nem tudtam vele kipróbálni. Nem tudom, mi lehetett a gond, de biztos, hogy nem hardveres probléma lehetett a háttérben, szerintem ez a kiállított darab nem akarta az igazságot, vagy csak újra kellett volna indítani.
A Samsung nem tartozik a minden nap sajtóeseményeket szervezők sorába, de a mai sajtótájékoztatón ezt észre sem vettük. Jól összeállított, lényegretörő, érdekes bemutató volt. Az új eszközök nagyon csábítók, a Galaxy S II és az S WiFi nagyon érdekes távlatokat nyit az Android platformon. És a hab a tortán, hogy az esemény utáni ebéd is fantasztikus volt!